Bu yıl ikinci kez düzenlenen Uluslararası Yasemin Adar Minik Kızlar Güreş Turnuvası, 20 ilden 30 kulüp ve 300 güreşçinin katılımı ile yapıldı. Turnuva’da ilk kez mindere çıkan Bahçelievler Ceylanspor Kız Güreş Takımı, rüzgar gibi esti.

Balıkesir Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2. Uluslararası Yasemin Adar Mink Kızlar Güreş Turnuvası’nda Küçük Minik Kızlar ve Büyük Minik Kızlar olmak üzere iki kategoride 11-12-13 ve 13-14-15 yaş grubunda sporcular kıyasıya mücadele etti.

DUYGU GEN’DEN İKİ BİRİNCİLİK

Yeni kurulan ve ilk kez uluslararası bir turnuvada boy gösteren ve Balıkesir’i temsil eden Bahçelievler Ceylanspor adına 62 kilogramda mindere çıkan Duygu Gen, Küçük Minik Kızlar ve Büyük Minik Kızlar kategorilerinde birinci olarak, iki kez kürsüye çıktı.

Bahçelievler Ceylanspor’un diğer güreşçilerinden Kübra Yavuz 42 kilogramda, Safiye Yücel 50 kilogramda, Gülsema Yolaç ise 66-75 kilogramda üçüncü olarak madalya aldı.

Diğer taraftan Bahçelievler Ceylanspor Kız Güreş Takımı’ndan Sude Bıkmaz, En Centilmen Güreşçiler arasında yer alırken, Duygu Gen ve Büşra Yavuz da En Teknik Güreşçiler olarak seçildi.

TURAN ARI: HEDEFİMİZ BÜYÜK

Turnuvada aldıkları sonuçların kendilerini mutlu ettiğini belirten Bahçelievler Ceylanspor Kulüp Başkanı Turan Arı, “Çocuklarımıza desteğimizi en iyi şekilde vermeye devam edeceğiz, hedefimiz büyük. Kulübümüze Türkiye ve Avrupa’da altın madalya kazandıracağız. Başta hocamız Hasan Bıkmaz ve sporcu kardeşlerimizi kutluyorum” dedi.

Turnuva sonunda derece elde eden sporculara ödülleri, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü, Şube Müdürü ve Karesi İlçe Müdürü ve adına turnuva düzenlenen İlk Kadın Dünya Şampiyonu Güreşçimiz Yasemin Adar tarafından takdim edildi.