Balıkesirspor’da genel kurul sürecinin tamamlanmasının ardından Remzi Boncuk başkanlığındaki yeni yönetim kurulu göreve başladı.

Önceki yönetim kurulunda Mali İşler ve Kurumsallaşmadan Sorumlu Asbaşkan olarak görev yapan Remzi Boncuk’un başkanlığında oluşan yeni yönetimde, önceki dönem 2. Başkan olarak yer alan Mahmut Özbulut, Hukuk İşlerinden Sorumlusu Umut Kırtıl ve Taraftar Sorumlusu Sadettin Akbaba da yerlerini korudu.

Görev bölümü yapan yeni yönetim kurulu, Başkan Remzi Boncuk’un genel kurulda yola devam edeceklerini açıkladığı Teknik Sorumlu Can Cangök’le masaya oturarak, yeni sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz sezon görev yaptığı takımın oyuncu kadrosunu, daha da önemlisi Balıkesir’in ve Balıkesirli’nin yapısını tanıyan ve TFF 1. Lig’de geçirdiği ilk yılında maddi ve manevi sorunlarla uğraşarak, sportif başarıya ulaşma yolunda önemli tecrübe edinen Can Cangök’le yola devam edilmesi doğru karar oldu.

Önceki yönetim döneminde satın alınan Taraftar Derneği’ne ait ofis için kullanılan kredinin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un sağladığı kaynakla kapatılarak, taraftara rahat nefes aldırmak, taraftara yakın olmak adına doğru bir hamle oldu.

Başkan Remzi Bocuk’un Artı Haber’e yaptığı açıklamada dediği gibi ben de genel kurul sürecinden bu tarafa yaşananların fotoğrafını çekip, düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum.

Bu doğrultuda Ramazan ayında Avlu’daki iftar sonrasında “Bu sefer kongreye de gideceğim, aday benim tamam mı” diyen, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un genel kurula katılmamasının ilk fotoğraf karesini flu hale getirdiğini söyleyebilirim.

Sonrasında yapılan ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un basına yansıyan “İstiyoruz ki yöneticilerde paradan anlayan adam olsun. Para ve insan yönetimini bilen insanlar olsun. Antrenör ve futbolcu yönetimini bilen insanlar olsun. Parayı yönetemezsen, futbolcuyu yönetemezsen çuvallıyorsun” sözleri karşısında önceki dönemin Mali İşler ve Kurumsallaşmadan Sorumlu Asbaşkanı, şimdinin Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk’un aklından ne geçirdiğini fazlasıyla merak ediyorum.

Bunun üzerine Başkan Remzi Boncuk’un Artı Haber’deki açıklamasında yer alan, “Kulübün ekonomik fotoğrafını çekmeye çalışıyoruz. Nereye ne kadar ödenmesi gerekiyor. UÇK ve FIFA dosyalarının son durumu nedir? Bunları ortaya koyuyoruz” sözlerini okuyorum ve kafam iyice karışıyor.

Önceki dönem yönetim kurulunda yaptıkları görevler nedeniyle, bu sorunların cevabını en iyi bilen kişilerin Remzi Boncuk ve Umut Kırtıl olması gerekmez mi?

Eğer bu soruların cevaplarını gerçekten bilmiyorlarsa gerçekten vahim bir durum. O zaman Balıkesirspor, son 20 ayı heba etmiş demektir.

Yok eğer, tablonun arka yüzünde ima yoluyla da olsa, önceki yönetime eleştiride bulunmak varsa durum daha da vahim…

Hatırlarsanız, genel kurulun yapıldığı Pazartesi günü bu köşede ‘Müstakbel başkana mektup’ başlığıyla yayınlanan yazımın son bölümünde, “Çeşitli sebeplerle fikir ayrılığına düşen camiayı kırmızı-beyaz renklerin altında birleştirecek ‘MAYA’yı ne olur bulun” demiştim.

Eğer bulunan ‘MAYA’, bu ise bu ‘MAYA’ yanlış. Bu ‘MAYA’yı değiştirin.

Bu ‘MAYA’ ancak PTT 1. Lig’deki Kahramanmaraş deplasmanından bu tarafa kırılan vazonun kırık parça sayısını arttırır.

Balıkesirspor’a bu sayıyı arttıracak değil, parçaları birleştirecek, birleşen parçaların arasındaki bağı kuvvetlendirecek ‘MAYA’ lazım.