Spor yazdığımıza göre konuya sportif olarak başlayalım ve ülke sporunun gelişimine katkı sağlaması için önce yolu açılan sonra da sayıları artan yabancı teknik adamlar ile sporcular sayesinde yabancı hayranlığı duygularımız gelişti.

Buna alışmamız çok zor olmadı. Bir anda hepimiz yabancı sever olduk…

Konuyu biraz değiştirecek olursak da Balıkesir’deki herhangi bir resmi kurumun başına müdür veya müdür yardımcısı ithal edilmesini de kanıksadık. Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter yardımcısı, daire başkanı veya yardımcılarının da dışarıdan gelmesine alıştık.

Ama Balıkesirspor Baltok, yabancı hayranlığını zirveye taşıdı.

Sözüm elbette Balıkesirspor Baltok Başkanı Mustafa Bahçeci’nin Kayserili olmasıyla ilgili değil. Kırmızı-beyazlı camia için tek bir çivi çakacak kişi veya kişilerin memleketi benim için asla önemli olmaz.

Lafı fazla uzatmadan yazayım;

Balıkesirspor Baltok sosyal medya hesaplarında bir gazete küpürü paylaşıldı. Spor yazarı ve sosyal medya fenomeni Sinan Vardar’ın köşe yazısında yer alan ‘Balıkesir’in suçu ne?’ başlıklı bölüm çok da matah bir şey gibi paylaşılma ihtiyacı hissedildi. İyi de neden?

Bu yazının paylaşılması talimatını verenler, o yazıyı okuma ihtiyacı duydu mu?

Balıkesirspor Baltok’un başındaki Giray Bulak’ı sevdiği için Balıkesirspor Baltok-Ümraniyespor müsabakasını ekrandan izlediğini belirten Sinan Vardar, kim sorarsa kırmızı-beyazlı camianın hakkını savunuyor.

Ancak, Sinan Vardar’ın dünyadan haberinin olmadığı, “Balıkesirspor hükmen yenik sayılıp para cezası alıyor ve sahası kapatılıyor” cümlesinden çok net anlaşılıyor.

Bu cümleyi okuyan kırmızı-beyazlı yöneticilerin, “Sinan Vardar’a vahiy mi geldi? Bizim bilmediğimiz kararı sen, nereden biliyorsun? Kimin sahası kapatıldı?” sorularıyla ortalığı ayağa kaldırması gerekirken, onlar iyi bir şeymiş gibi gazete küpürünün paylaşılması talimatını veriyor.

Bizler, her değişen yönetimle birlikte kırmızı-beyazlı camianın geleceğe dair umutlarını yeşertmeye çalışırken, sizler tek bir hamleyle bir çuval inciri berbat ediyorsunuz.

Bunu yaparken de Balıkesirspor Baltok’un sesini tüm dünyaya duyurabilmek için çaba sarf eden insanların emeklerini de hiçe sayıyorsunuz.

Bu huyunuzdan vazgeçin. İyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, siyahla beyazı zamanında ayırt etmeniz, hem sizin, hem de camianın hayrına olacaktır.