WBO Avrupa Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanını Polonyalı boksör Sergiej Werwejko karşısında korumayı başaran Balıkesirli boksör Ali Eren Demirezen, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.

29 Eylül 2018 tarihinde Almanya’nın Hamburg kentinde ağır sıkletteki gururumuz Ali Eren Demirezen, Polonyalı rakibi Sergiej Werwejko’yu sekizinci rauntta teknik nakavtla mağlup ederek, WBO Avrupa Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu kemerini elinde tutmayı başardı.

Çıktığı 10 maçın 10’unu da nakavtla kazanarak WBO Avrupa Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanını elinde bulunduran Demirezen, Sinan Şamil Sam’dan sonra ülkemize WBO Avrupa Şampiyonluk Kemerini getiren ikinci boksör oldu.

GENÇLERDEN ÇOK ÜMİTLİYİZ

WBO Avrupa Ağır Sıklet Boks Şampiyonu sporcuyu kutlayarak gurur duyduğunu ifade eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, “Ali Eren, sadece Balıkesir’in değil tüm ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Sporcumuzun geçmişine baktığımızda sürekli artan bir başarı grafiği var. Gelecek adına, devamlılık adına gençlerden çok ümitliyiz. Gençlerimizin spora kazandırılmaları en önemli çalışmalarımızdan biridir. Bu yüzden bu tarz başarı hikâyelerinin de faydası çoktur. Balıkesir her alanda yükselmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

DÜNYADA SES GETİREN BAŞARILARA İMZA ATTIK

Son yıllarda Türkiye’nin tüm branşlarda dünyada ses getiren başarılara imza attığını belirten Vali Yazıcı, Balıkesirli sporcuların da kendilerini gururlandırdığını söyledi. Spora ve sporculara devletin her türlü desteği sağladığını da vurgulayan Vali Yazıcı, yeni şampiyonların yetişmesi için tüm çabayı gösterdiklerini kaydetti.

Olimpiyat Boksörü Ali Eren Demirezen ise Vali Yazıcı’ya gösterdiği misafirperverlik ve nazik kabulünden dolayı teşekkür etti.