Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu 2018-2019 Sezonu’nu şampiyon olarak tamamlayan Uğur Grup Çayırhisarspor şampiyonluk kupasını törenle aldı.

Sezonun son karşılaşmasındaki rakibi Şabanlarspor’un mazeret bildirerek maça çıkmaması nedeniyle 3-0 hükmen galip sayılan Uğur Grup Çayırhisarspor, sezonu galibiyetle tamamladı.

ŞAMPİYONLUK HİKAYESİ

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu 2018-2019 Sezonu’nda şampiyonluk adaylarından Nergizspor’a 4-3 mağlup olarak başlayan Uğur Grup Çayırhisarspor, daha sonra oynadığı 17 karşılaşmayı da kazanmayı başardı.

Böylece 51 puanla grubun şampiyonu olan yeşil – siyahlılar, rakip kale ağlarını 92 kez havalandırırken, kalesinde ise 11 gol gördü.

Sezonun ilk maçında yenildiği rakibi Nergizspor’dan rövanşı 1-0’lık sonuçla alan Uğur Grup Çayırhisarspor, şampiyonluğun diğer güçlü adayı Savaştepe Belediyespor’u ise her iki karşılaşmada da mağlup etti.

FAIR – PLAY ÖRNEĞİ

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu 17. Hafta mücadelesindeki rakibi Tatlıpınarspor’un sahaya 9 oyuncu ile çıkması üzerine 2 oyuncusu kenarda tutarak, müsabakaya 9 oyuncu ile başlayan Uğur Grup Çayırhisarspor, Fair-Play adına da önemli bir adım attı.

Yeşil – Siyahlı ekibin teknik patronu Serkan Turfullu ve Uğur Grup Çayırhisarspor Başkanı Uğur Öztürk’ün birlikte imza attıkları sportmenlik örneğinin ardından 11. dakikada itibaren, 11’er oyuncu ile mücadele etmeye devam etti. Bu tablo da şampiyonluk kadar hafızalarda yer edecek bir gçrüntü oldu.

TÜM OYUNCULAR KATILDI

Oynanamayan Şabanlarspor karşılaşmasının başlama saatinde düzenlenen törene, sezon başında yeşil -siyahlı formayı giymesine rağmen, şampiyonluğun kesinleşmesinden sonra başka takımlara transfer olan oyuncular da katıldı.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ezel Ergün’ün elinden alan Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu 2018-2019 Sezonu şampiyonu Uğur Grup Çayırhisarspor, gelecek sezon Balıkesir Süper Amatör Lig’de mücadele edecek.