2018-2019 Sezonu U17 Türkiye Şampiyonası yarın (4 Nisan Perşembe) oynanacak karşılaşmalarla start alacak. Balıkesir’i şampiyonada temsil edecek ekiplerden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kütahya, Ayvalıkgücü Belediyespor ise Çanakkale’de ikinci tur şansı arayacak. Şampiyonanın Balıkesir etabında 6 takım ter dökecek.

2018 – 2019 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 76 ilden 133 takımın katılımıyla 6’şar takımlı 18 grupta ve 5 takımlı 1 grupta 04- 07 Nisan 2019 tarihlerinde,  4’er takımlı 5 grupta ise 05 – 07 Nisan 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 24 tarafsız grup merkezinde oynanacak.

İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Bolu, Sakarya, Kütahya, Manisa, Muğla, Burdur, Mersin, Osmaniye, Hatay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Muş, Nevşehir, Kastamonu, Çorum,  Giresun, Rize ve Ardahan grup merkezlerinde oynanacak 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 24 takımın katılımıyla 2. kademe müsabakaları 4 merkezde oynanacak.

2. kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

KURALAR ÇEKİLDİ

U17 Türkiye Şampiyonası’nın yarın başlayacak Balıkesir etabı öncesinde teknik toplantı bugün yapıldı. Toplantıda yapılan kura çekimi ile 3’er takımın mücadele edeceği gruplar belirlenirken, yarın oynanacak karşılaşmaların programı da belli oldu.

Gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: Bornova Yeşilovaspor (İzmir), Batı Trakyaspor (İstanbul), Kütahyaspor

B Grubu: Bigaspor (Çanakkale), Güzeltepespor (İzmir), Zara Ekinlispor (İstanbul)

Balıkesir Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri‘nde 4 Nisan Perşembe günü oynanacak ilk maçların programı ise şöyle:

13:00 Bornova Yeşilovaspor – Batı Trakyaspor Türkleri (AHP-1)

15:00 Bigaspor – Güzeltepespor (AHP-1)

Diğer taraftan U17 Türkiye Şampiyonası’nda Balıkesir’i temsil edecek Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ve Ayvalıkgücü Belediyespor’un grupları ve maç programı da belli oldu.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’UN RAKİPLERİ

U17 Türkiye Şampiyonası’nın Kütahya etabında 2. Tur şansı arayacak Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, bugün yapılan kura çekimi sonrasında A Grubu’nda yer aldı. Mavi – yeşillilerin diğer rakipleri ise Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) ve 1299 Bilecikspor oldu.

Şampiyonanın Kütahya ayağında Tavşanlı Karakova Stadı‘nda yarın oynanacak ilk gün karşılaşmalarının programı ise şöyle:

15:00 Balıkesir BŞB – Anadolu Üniversitesi (Tavşanlı Karakova Stadı)

17:00 Arabayatağıspor (Bursa) – Akhisar Yıldırımspor (Tavşanlı Karakova Stadı)

AYVALIKGÜCÜ BELEDİYESPOR’UN MAÇ PROGRAMI

U17 Türkiye Şampiyonası’nın Çanakkale etabında mücadele edecek Ayvalıkgücü Belediyespor, bugün yapılan kura çekimi sonrasında Fethiye İdman Yurdu (Bursa) ve Yeşil Ilgazspor (İstanbul) takımlarıyla birlikte B Grubu’nda yer aldı.

Şampiyonanın Çanakkale etabında Gelibolu Mehmetçik Stadı‘nda yarın oynanacak ilk gün karşılaşmalarının programı ise şöyle:

14:00 Yeni Karamanspor (Bursa) – Bulvarspor (İstanbul) (Gelibolu Mehmetçik Stadı)

16:00 Fethiye İdman Yurdu (Bursa) – Ayvalıkgücü Belediyespor (Gelibolu Mehmetçik Stadı)