Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve beraberindeki heyet, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Federasyon Başkanı Yalçınkaya, beraberinde Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Triatlon Federasyonu As Başkanı Ali Özgür Eriş, Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Uygur ile Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek, Triatlon Federasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Federasyon Başkanı Yalçınkaya, “Triatlon sporu ülkemizde 1991 yılında yapılmaya başlandı. 2001 yılında da ‘Türkiye Triatlon Federasyonu’ kuruldu. O günden bu zamana birçok faaliyet gerçekleştirdik. Sayın valimize ev sahipliğinden ve bizleri en iyi şekilde ağırladığından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINA DESTEK

Başkan Yalçınkaya, alt yapı çalışmalarına destek vererek, öğrencilerin yetiştirilmesine ve Türk sporuna kazandırılmasına yardımcı olan Vali Yazıcı’ya teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ersin Yazıcı ise, “Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Yalçınkaya’yı ilimizde görmekten son derece mutlu oldum. Kendilerine ilimize yapacakları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SPOR VE SANAT

Eğitimin ve sporun birbirini tamamladığını, bu ayrılmaz iki parçayı okullarda buluşturarak başarılı sporcular yetiştirmek istediklerini kaydeden Vali Yazıcı, “Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında, ‘Sporda Yetenek 10’la Gelecek’ adı altında bir proje başlattık ve her öğrencinin bir amatör spor dalı ile ilgilenmesini sağlayıp, değişik branşlarda başarılı sporcular yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Sporun gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu dile getiren Vali Yazıcı, “Geleceğin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin spor yapmalarını teşvik ederek kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak ve gençlerimizi geleceğe güvenle hazırlamak zorundayız. Spor yapan gençler, kötü alışkanlıklardan uzak olur. Kültür, sanat ve spor, toplumları bir arada tutan ortak değerlerdir ve geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum” dedi.

EĞİTİM VE SPOR

Eğitim ve sporun ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parça olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, “Çocuklarımıza istedikleri branşta spor yaptıracağız. Bu proje ile iki tane sonuç elde etmiş olacağız. Kendini buralarda ifade edemeyen gönlünden geçirdiği arzu ettiği halde buralara katılamayan çocuklarımıza bu imkânları açarak onlarında yapabileceğini göstereceğiz, onlarında mutlu olmasını sağlayacağız” dedi.

Böylece kazananın spor olacağını belirten Vali Yazıcı, “Doğal olarak daha fazla yeteneği keşfetme imkânımız olacak. Daha fazla şampiyon çıkartacağız. Daha fazla başarı çıkartacağız. Her kurumun sosyal sorumlulukları var. Bunu bu çerçevede düşünüyoruz. Önceliğimiz dezavantajlı grup diye tarif ettiğimiz orta gelir ve alt gelir grubunun çocuklarıyla özellikle ilgileneceğiz, spor dünyasına kazandıracağız” diye konuştu.