Balıkesirspor’un sportif konulardan ziyade ekonomik sorunlarla gündemde yer aldığı 2016-2017 sezonun tamamlanmasının ardından gelen transfer yasağı cezası taraftarın sabrını taşma noktasına getirdi. Kırmızı-beyazlı kulübün içinde bulunduğu sıkıntılara dikkati çekmek isteyen taraftarlar, bu akşam yürüyüş yapacak.

Spor Toto Süper Lig hedefiyle sezona başlayan Balıkesirspor, daha ilk haftalarda ekonomik sorunlarla boğuşmaya başladı. Ekonomik sorunlar nedeniyle bazı oyuncular, kulüpten ayrılırken, sezonu orta sıralarda tamamlayan Balıkesirspor, dün de FIFA’dan gelen transfer yasağı ile sarsıldı.

Sezonun tamamlanmasının ardından Balıkesirspor Futbol Şube Sorumlusu Harun Atabay’ın Olağanüstü Genel Kurul düşüncesiyle ilgili açıklamasıyla sessizliğe bürünen şehirde önce Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un açıklamaları taraftarın tepkisini çekerken, FIFA’dan gelen transfer yasağı ise şok etkisi yarattı.

Balıkesirspor’un içinde bulunduğu sıkıntılara dikkat çekmek için bir süredir sosyal medya paylaşımlarıyla organize olan taraftarlar, bu akşam yapacakları yürüyüşle şehrin her kesimine seslerini duyurmak istiyor.

“BALIKESİRSPOR HEPİMİZİN”

Kırmızı-beyazlılar, “Bu şehir bizim. Balıkesirspor hepimizin. Siyasi düşünmeden, kişisel ilişki ve çıkarları gözetmeden, Kuva-yi Milliye ruhuna ve Balıkesirlilik efendiliğine yakışır şekilde, şehrimizin spordaki tek markası Balıkesirspor için yürüyoruz” diyerek, tüm taraftarları etkinliğe davet etti.

TÜİK Meydanı olarak bilinen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bu akşam saat 22:00’de toplanacak olan taraftarların gerçekleştireceği yürüyüşe yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor.