Sıcak havaların etkisini arttırmasına rağmen, Atatürk Yüzme Havuzu’nun halka açılamaması nedeniyle yaşanan sorun, Altıeylül Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle çözüldü. Yüzme havuzundan faydalanmak isteyen vatandaşlar, hafta içi 17:00-20:00, hafta sonu 10:00-20:00 saatleri arasında havuzun keyfini çıkarabilecek.

Altıeylül Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği Atatürk Yüzme Havuzu’nun hafta içi ve hafta sonu belirli saatlerde işletmeciliğini 15 Eylül tarihine kadar Altıeylül Belediyesi aldı. Protokole gçre, 15 Eylül’e kadar, hafta içi her gün 17:00-20:00 hafta sonu 10:00-20:00 arası havuzun işletmeciliği Altıeylül Belediyesi’ne geçti.

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, “Atatürk Yüzme Havuzumuz 15 Eylül tarihine kadar halkımızın hizmetine açık olacak. Altıeylül Belediyesi ile yaptığımız protokol sonrasında havuzumuz hafta içi 17:00-20:00 saatleri arası hafta sonu da 10:00-20:00 saatleri arası olmak üzere vatandaşlarımızın kullanımına açık kalacak. Bu tarih ve saatlerde işletmeciliğini Altıeylül Belediyesi yapacak” dedi.

KAFAOĞLU: BİZ İŞLETECEĞİZ

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Daha önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzalamıştık. Bu yıl da protokolü imzalıyoruz. 15 Eylül tarihine kadar belirli saatlerde havuzun işletmeciliğini Altıeylül Belediyesi olarak biz yapacağız. Havuzu denize gidemeyen vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin istifadesine sunduk. Balıkesir’deki vatandaşlarımızı yüzme havuzuna davet ediyorum. Sıcak yaz günlerinde serinlemek için havuzumuz hizmette. Böylece Altıeylül Belediyespor Kulübü sporcularının da yüzmeleri sağlanmış olacak dedi.