Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu 17. Hafta müsabakasında Tatlıpınarspor’u 9-0 mağlup eden Uğur Grup Çayırhisarspor, maçın öncesinde Fair-Play örneği sergiledi.

Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 1 Nolu Saha’da oynanan karşılaşmanın başlaması için her şey hazırdı. Ancak trafiğe takılan iki oyuncusunun gecikmesi nedeniyle Tatlıpınarspor, sahaya 9 oyuncu ile çıktı. Bunun üzerine durum değerlendirmesi yapan Uğur Grup Çayırhisarspor Başkanı Uğur Öztürk ve Teknik Sorumlusu Serkan Turfullu da maça 9 oyuncu ile başlamaya karar verdi.

Müsabakanın 11. dakikası oynanırken gelen Tatlıpınarsporlu Doğukan Altuntaş ve Kemal Söker, oyuna dahil olurken, Uğur Grup Çayırhisarspor’da ise Birak Kırçanoğulları ve Gökhan İlhanlı, sahadaki arkadaşlarına katıldı. Maçın kalan bölümünde takımlar 11’er oyuncu ile mücadele etti.

Karşılaşmanın 20. dakikasında Tarık Gözükan’ın penaltısı ile gol perdesini açan Uğur Grup Çayırhisarspor, 24. dakikada Tarık Gözükan, 29. dakikada Mehmet Şentürk’ün serbest vuruştan kazandırdığı gol ve 38. dakikada yakup Demiraslan’ın vuruşuyla ilk yarıyı 4-0 önde tamamladı.

Maçın ikinci bölümüne Nedim Akyüz’ün golüyle başlayan Uğur Grup Çayırhisarspor, farkı 5’e çıkardı. Müsabakanın 51. dakikasında Tarık Gözükan’ın vuruşuyla skor, 6-0 oldu. Nedim Akyüz, kaleci Uğur Kartal’ı çalımlayıp, skoru 7-0 yaptığında dakikalar 64’ü gösteriyordu.

Müsabakanın 79. dakikasında kendisinin dördüncü golünü kaydeden Tarık Gözükan, farkı 8’e çıkardı. Maçın son golünü 88. dakikada Alperen Kaçan ile bulan Uğur Grup Çayırhisarspor, sahadan 9-0 galip ayrıldı.

Bu sonuçla şampiyonluğunu ilan eden Uğur Grup Çayırhisarspor, gelecek sezon Balıkesir Süper Lig’de oynamaya hak kazandı.

MAÇIN KÜNYESİ

HAKEMLER: Recep Duman, İsmail Furkan Çiğdem, Hasan Karaçoban

UĞUR GRUP ÇAYIRHİSARSPOR: Muhammed Uyanık, Birkan Kırçanoğulları, Gökhan İlhanlı, Burhan Boldan, Mehmet Şentürk, Alperen Kaçan, Yakup Demiraslan, Özhan Eşme, Kerim Alıcı, Tarık Gözükan, Nedim Akyüz

TATLIPINARSPOR: Uğur Kartal, Hakan Şen, Sezai Çalışır, Mehmet Başaran, Hamdi Karagöz, Berkay Altınöz, Doğukan Altuntaş, Kemal Söker, Ensar Güler, Ogün Bozbey, Mehmet Yaygün

GOLLER: Dk. 20 (Pen), 24, 51 ve 79 Tarık Gözükan, Dk. 29 Mehmet Şentürk, Dk. 38 Yakup Demiraslan, Dk. 47 ve 64 Nedim Akyüz, Dk. 88 Alperen Kaçan