BEST Balıkesir serüveninin tamamlanmasının ardından Potanın Yıldızları Spor Kulübü olarak yola devam edeceklerini açıklayan BEST Balıkesir eski başkanı Gafur Çoymak, altyapı sporcuları ile Balıkesir’e basketbol heyecanını yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

Potanın Yıldızları Spor Kulübü’nden Başkan Gafur Çoymak imzası ile yapılan açıklama şöyle;

2004  yılında  POTANIN YILDIZLARI  olarak başlattığımız  basketbol  serüveni BEST  BALIKESİR adıyla sesini tüm Türkiye’ye duyurarak  en üst seviye olan Basketbol Süper Ligi’ne kadar ulaştı.

Bu süreçte Balıkesirli sporseverler Türkiye ve dünyanın  üst düzey sporcularından oluşan  takımlarını izleme fırsatı bulurken yüzlerce çocuk ve gençte hem zihinsel hem bedensel gelişimlerine katkı sağlayan bu sporu yapma imkanı buldu.

Organizasyon olarak faaliyetlerimizi artık BEST BALIKESİR BASKETBOL olarak değil yine POTANIN YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ  adıyla sürdüreceğiz.

Uzun yıllardır yaptığımız çalışmalara katılan altyapılarımızdaki lisanslı sporcularımızla müsabık olarak yaşayacağımız basketbol heyecanını, spor okulu çalışmalarımızla da geniş kitlelere yaymaya profesyonel ve deneyimli  ekibimizle devam edeceğiz.

İlimizdeki A takım seviyesindeki basketbol sevgi ve heyecanını Balıkesir halkından aldığı güç ve destekle tekrar en üst  seviyede yaşanabilmesi hedefini de önümüze koyduk.