Takvimler değişti de Balıkesirspor’da bir yılda ne değişti?
Geçtiğimiz yıl, bugün de 24 puanla 6. sırada yer alan Balıkesirspor, beraberlik sayısını azalttı. 2016’nın ilk günlerinde, 9 olan beraberlik sayısı 6’ya düştü. Galibiyet sayısı 1 artarken, yenilgi sayısı da 2 arttı. Geçen yıl 22 gol atan Balıkesirspor, bu yıl 28 gole ulaştı. Kalesinde gördüğü gol sayısı ise 13’ten 17’ye yükseldi.
Yine geçen yıl olduğu gibi kendi göbeğini kendisi kesemiyor. 2015-2016 Sezonunun sonunda bir Giresunspor’a bir Balıkesirspor’a dönen Play-Off ibresi, ilk yarının son maçında Altınordu’nun son 5 dakikada Ümraniyespor’a attığı golle Balıkesirspor’u gösterdi.

Sahadaki mücadelenin yansımaları böyle…

Borçlar ve kulübün ekonomik durumu aynı…
Konuştuklarımız, düşündüklerimiz ve hedefler aynı…
Farklı olarak, belki de Balıkesirspor tarihinde ilk kez oyuncuların yaptığı antrenman boykotuna şahit olduk. Kadro dışı cezaları erken başladı ve sayıca fazla yaşandı. Şu ana kadar altı oyuncunun sözleşmesi fesih oldu.
Yani farklı olarak sayabileceğimiz gelişmelerde olumlu bir şey görünmüyor.
Dün, takım Antalya’da ikinci yarı hazırlıkları için toplandı. Onun öncesinde Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi ile görüştük. Başkan, ilk yarıyı değerlendirdi. Devre arası ve Kış Transfer Dönemi planlarını anlattı. Sezon sonu hedefini ‘Süper Lig’ olarak dile getirdi.
Şimdi hepimizin merak ettiği konu, takımdan ayrılan başka oyuncu olacak mı? Balıkesirspor, transfer yapılabilecek mi?
Anlayacağınız, geçen yıldan bu tarafa değişen bir şey olmamış. Olanlar da olmasa sanki daha iyi olacakmış.