Karesispor, bugün oynanan Türkiye Basketbol Ligi 10. hafta mücadelesinde konuk olduğu, ligin diğer namağlup takımı OGM Ormanspor’u 75-90 mağlup ederek 10’da 10 yaptı.

M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu’nda oynana karşılaşmaya Reha Öz’ün üçlüğü ile başlayan Karesispor, ilk 5 dakikayı 9-14 önde tamamladı. OGM Ormanspor, Yasiin Graves’in üçlüğü ile farkı 2’ye düşürdü. Skoru eşitleyen basket, Caner Erkan’dan geldi.

Carlos Medlock’un turnikesine Hasan Rizvic karşılık verdi. Yasiin Graves’in üçlüğüne Ümit Sonkol yanıt verdi ve skor, 19-19 oldu. Ev sahibi takım, Şahin Ekmen’in isabetli üçlükleri ile 27-21 öne geçti. İlk periyot, OGM Ormanspor’un 27-23 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyotun başında Hazer Avcı’nın üçlüğü ile farkı 3’e düşüren Karesispor, İbrahim Yıldırım ve Carlos Medlock’un turnikeleri ile 29-30 öne geçti. İsmail Çevik’in turnikesine Hazer Avcı ve İbrahim yıldırım ile yanıt veren konuk takım, skoru 31-34 yaptı. OGM Ormanspor, Yasiin Graves’in sayısı ile farkı 1’e düşürdü.

Thomas Gipson ile 6 sayı bulan Karesispor, skoru 33-40 yaptı. Carlos Medlock’un üçlüğü farkı 10 sayıya taşıdı. Thomas Gipson’un serbest atışlarıyla skor, 33-45 oldu. Ev sahibi takım, Şahin Ekmen’in üçlüğü ile farkı 9 sayıya düşürdü. Devrenin son sayısını Hazer Avcı ile bulan Balıkesir ekibi, soyunma odasına 39-52 önde girdi.

Carlos Medlock ve Hasan Rizvic’in karşılıklı sayıları ile skor, 41-54 oldu. Şahin Ekmen’in isabetli üçlüğü farkı 10 sayıya düşürdü. Thomas Gipson’un smaçıyla skor, 44-56 oldu. Thomas Gipson’un serbest atışlarıyla periyotun son bölümüne 46-59’luk skorla girildi. Yasiin Graves’in üçlüğü ile fark yeniden 10 sayıya indi.

Şahin Ekmen ve Yasiin Graves ile sayılar bulan OGM Ormanspor, skoru 53-59’a getirdi. Hazer Avcı’nın hookshotu ile fark 8 sayı oldu. Bir hookshot da Hasan Rizic’ten geldi ve skor, 56-61 oldu. Hasan Rizic’in smaçıyla son periyota 58-61 Karesispor üstünlüğü ile girildi.

SON BÖLÜMDE FARK AÇILDI

Final periyotunun ilk sayısını Carlos Medlock’un üçlüğü ile bulan Karesispor, skoru 58-64 yaptı. Hasan Rizic’in sayısının ardından yaşanan skor kısırlığını İbrahim Yıldırım bozdu. Ümit Sonkol’un üçlüğüne nazire yapan İbrahim Yıldırım’ın isabetli üçlükleri ile fark bir anda 14 sayıya çıktı. Şahin Ekmen’in sayıları ile oyuna tutunmaya çalışan OGM Ormanspor, Ümit Sonkol’un üçlüğüne engel olamadı ve skor, 64-79 oldu.

Hasan Karabulut’un serbest atıştan bulduğu sayıya Ümit Sonkol üçlükle yanıt verdi  ve fark, 17 sayı oldu. Hasan Karabulut’un üçlüğüne Ümit Sonkol, turnike ile karşılık verdi ve skor, 68-84 oldu. Bir kez daha isabet bulan Hasan Karabulut’un üçlüğüne yanıt Reha Öz’den geldi. Maçtaki son sayısını Reha Öz’ün turnikesiyle bulan Karesispor, salondan 75-90 galip ayrıldı.