Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu (MKSF) organizasyonu ile bu yıl ilki gerçekleşen ve federasyon tarafından gelenekselleşeceği bildirilen, Büyük Ata’ya Saygı Anıtkabir Sürüşü etkinliğinde, Türkiye’nin birçok ilinden yüzlerce motosiklet kullanıcısı motosikletlerini Anıtkabir’e sürdü.

Bu anlamlı etkinlik için Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ankara Atatürk Kültür Merkezi Festival alanında toplanan yüzlerce motosiklet tutkunu kortej hazırlıklarını tamamladıktan sonra hep birlikte Anıtkabir’e ulaştı.

Anıtpark’a motosikletlerini bıraktıktan sonra Aslanlı Yol’dan kol kola, omuz omuza yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. MKSF başkanı Özgür CANDAR, düzenlenen resmi devlet töreni ile Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Motosiklet tutkunları hep birlikte saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen motorcular ile burada Anıtkabir özel defterini imzalayan federasyon başkanı Özgür Candar, yazdıklarını tüm motosiklet tutkunlarına okudu ;

“Aziz ATAM, öngörülerin rehberliğinde yaşadığımız 21.yy da sana geldik. “Atatürk gibi düşünmek” deyiminin hakkını vermeye and içmiş binlerce motosiklet tutkunu olarak Türkiye’nin her yerinden kucak dolusu selamlar ve dualar getirdik.

İhtiyacımız olan kudreti, damarlarımızdaki asil kandan alarak bu aziz milletin ayakta durabilmesi, istikbalimizin ilelebet devam edebilmesi, dünya döndükçe şanlı bayrağımızın dalgalanabilmesi için biz iki teker tutkunları sonuna kadar mücadele edeceğimize söz veriyoruz.

Şartlar ne olursa olsun, kan ve ter döken ecdadımıza minnet ile bir sonraki buluşmamızı şimdiden hasretle bekliyoruz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.”

Motosiklet kullanıcıları, yapılan törenin ardından 2019’da yeniden buluşmak üzere şehirlerine doğru yola çıktılar.

120 Motosiklet Kulübü Üye

Motosiklet camiasının içerisinden derneklerin, motosiklet kullanıcılarının sorunlarına çözüm olabilmek, dostlukları pekiştirmek, farkındalık ve bilinç çizgisini arttırmak, motosiklet kültürünü daha geniş kitlelere aktarabilmek, motosiklet kullanımını yaygınlaştırmak, toplumun motosiklet tutkunlarına bakış açsını değiştirebilmek ve motosiklet kullanıcılarının yanında pozitif güç olarak yer almak için 2014 yılında kurduğu MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu’na Türkiye’nin bir çok şehrinden 120 motosiklet kulübü/grubu üye.