ÖZEL HABER – Balıkesir Süper Amatör Lig B Grubu’nun güçlü ekiplerinden Yeni Sanayispor’un 20 yaşındaki oyucusu Mehmet Akif Okcu, sergilediği performansla parmak ısırtıyor. Mavi-beyazlı ekibin genç sol kanadı, takımının başarısına doğrudan etki ederken, sporseverlerin de beğenisini ve övgüsünü kazanıyor.

Geçtiğimiz hafta, Gaziosmapaşaspor ve Yeni Sanayispor ve arasında oynanan karşılaşmaya mavi-beyazlı ekibin genç oyuncusu Mehmet Akif Okcu, damga vurdu. Maç boyunca, Anıl Çelik ile birlikte rakip savunma oyuncularını zor duruma sokan genç oyuncu, futbol anlayışı ve bilgisinin yanı sıra, yeteneği, top kontrolü, kolay adam eksiltebilme özellikleriyle de sahada mücadele eden diğer oyunculardan kolaylıkla ayırt edilebiliyordu.

Aslında bu görüntü, Mehmet Akif Okcu’yu daha önce de izleme şansı bulan sporseverlerin alışık olduğu bir durumdu. Önceki sezonlardan bu tarafa hemen her maçta yükselen grafiği ile görev yaptığı kanadı mekik gibi dokuyan genç oyuncu, bitmek bilmeyen enerjisiyle maçın ilk düdüğünden, son düdüğüne kadar takımın başarısı içim gereken her şeyi yapıyor.

HARB-İŞSPOR ALTYAPISINDA YETİŞTİ

1999 yılında Balıkesir’de doğan Mehmet Akif Okçu, futbola Harb-İşspor altyapısında başladı. 2017-2018 Sezonu’nda Nergizspor’a transfer olan sol kanat oyuncusu, sezonun ikinci bölümünde yeniden eski takımına döndü. 2018-2019 Sezonu’nda Yeni Sanayispor’a transfer olarak, Balıkesir Süper Amatör Lig’de boy göstermeye başlayan Mehmet Akif Okcu, başarılı performansıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekti.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ OKUYOR

Böylece çevre il ve ilçe kulüplerinden transfer teklifleri alan genç oyuncu ve ailesi, eğitim durumunu gerekçe göstererek, gelen teklifleri geri çevirdi. Halen, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Mehmet Akif Okcu, eğitim ve spor kariyeri bir arada sürdürmek için diğer arkadaşlarına göre çok daha fazla emek harcıyor.