Medisözlük, sağlık çalışanları tarafından oluşturulan tamamen ücretsiz, katılımcı sözlük tarzında bir sosyal platform olarak yayında!

Sağlıklı bilgi yuvası sloganıyla yayın hayatına başlayan ve sağlık camiasının tamamına hitap edip her kesimden yazarın bulunmasını hedefleyen platformun amacı; sürekli güncel bir medikal bilgi kaynağı ve sürekli gelişen tıp sözlüğü oluşturmak ve sağlık camiasını sosyalleştirmektir.

Medisözlük, sağlık ile ilgili her konuda bilgi sahibi olabileceğiniz, paylaşmak/tartışmak istediğiniz konular hakkında başlıklar açabileceğiniz ve yorum yapabileceğiniz, sağlık sektörü emekçileri ile sosyalleşebileceğiniz ve sağlık personel haberlerine ulaşabileceğiniz yepyeni bir sosyal platformdur.

Formatı bilinen sözlük konseptleri gibi olmayan, kesinlikle; siyaset, argo, küfür ve yalandan uzak duran bu yeni oluşumun ilk günlerinde sizler de yerinizi alabilir yazar olarak fikirlerinizi düşüncelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Burası sağlık çalışanlarının özgür düşüncelerini kaleme aldığı bir websitesi olmasının yanı sıra yakın zamanda Türkiye’nin en kapsamlı tıp sözlüğü olarak bilinecektir.

Her vatandaşın doğru sağlık ve medikal bilgiye ulaşma hakkı vardır. Sağlık çalışanlarının son yıllarda en müzdarip olduğu konu halka asılsız bilgiler verip yanlış yönlendirme yapan internet siteleridir. Bu bağlamda Medisözlük sağlık profesyonelleri tarafından yazılmış doğru bilgiler sunuyor.

Medisözlük yılların eskitemediği bir arşiv olarak kalacaktır. Sözlüğün hedefi yazılanları nesilden nesile iletmektir.

Site: medisozluk.com

Önceki İçerik
1969 yılında Balıkesir’de doğdu. Evli ve iki çocuk babası olan Duroğlu, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. 1983-1989 yılları arasında amatör olarak futbol oynadı. 1994 yılında başladığı futbol hakemliğini 2008, gözlemcilik görevini ise 2016 yılına kadar sürdürdü. İrfan Duroğlu, aynı zamanda Şehrin Sporu sitesinin de kurucusudur.