Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 25. Hafta mücadelesinde başkent ekibi Nesibe Aydın’a konuk olan Edremit Belediyesi Gürespor, salondan 70-56 mağlup ayrıldı. İlk devresinde 40 sayı bulduğu maçın ikinci bölümünde sadece 16 sayı üretebilen Körfezin Melekleri, 15. Yenilgisini aldı.

Edremit Belediyesi Gürespor, Ankara TOBB ETÜ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma Ebru Aslan’ın üçlüğü ile başladı. Nesibe Aydın, Chanita Jordan’ın atışı ile skoru 2-3 yaptı. Fahriye Bayraktar’ın üçlüğü ile fark 4’e çıktı. Selvin Türkmen’in atışı ile skor, 4-6 oldu. Fahriye Bayraktar ve Chanita Jordan’ın karşılıklı sayıları ile fark korunurken, Revaziye Gönül Dönmez’in üçlüğü de isabet buldu ve fark, 5’e çıktı.

Melis Dilara Lafatan’ın turnikesine Kelly Silva Santos, karşılık verdi. Selvin Türkmen’in serbest atışları ile fark 3’e düştü. Chanita Jordan’ın atışıyla skor, 12-14 oldu. Kelly Silva Santos’un serbest atışları farkı 4’e taşıdı. Melis Dilara Lafatan’ın sıçrayarak atışı skoru 14-16 yaptı. Farkı 5’e çıkaran atış, Kelly Silva Santos’dan geldi. Chanita Jordan’ın serbest atışlarına yine Kelly Silva Santos yanıt verdi. Pınar Turan’ın sayısı, Fahriye Bayraktar’ın üçlüğü ile karşılık buldu. Turnikeden sayı bulan Chanita Jordan, basket faulü de kaçırmadı ve ilk çeyrek, 21-24 Edremit Belediyesi Gürespor üstünlüğü ile tamamlandı.

SKOR EŞİTLENDİ

İkinci periyotun ilk sayısı Kelly Silva Santos’un atışından geldi. Melis Dilara Lafatan’ın üst üste iki atışından sonuç alan Nesibe Aydın, skoru 25-26 yaptı. Revaziye Gönül Dönmez’in 1/2 isabetli serbest atışına karşılık veren Melis Dilara Lafatan, skoru eşitleyen isim oldu. Gizem Kaymaz’ın turnikesi ile öne geçen ev sahibi takım, basket faulle farkı 3’e çıkardı. Melis Dilara Lafatan’ın atışı ile fark 5’e çıktı.

Julia Suzan Demirer, skoru 32-29 yaptı. Canan Karsavran’ın üçlüğü ile skor bir kez daha eşitlendi. Chanita Jordan’ın atışı, ev sahibi takımı 34-32 öne geçirdi. Pınar Turan’ın turnikesi farkı 4’e çıkardı. Fahriye Bayraktar’ın üçlüğü skoru 36-35 getirdi. Körfezin Melekleri, Rana Derin’in üçlüğünden de sonuç aldı ve 36-38 öne geçti. Kelly Silva Santos’un atışıyla farkı 4’e çıkaran Edremit Belediyesi Gürespor, Selvin Türkmen’in serbest atışları ile sona eren devreyi 38-40 önde tamamladı.

EV SAHİBİNDEN 7-0’LIK SERİ

Karşılıklı top kayıpları ile başlayan üçüncü çeyreğin ilk sayısını Beril Arık’ın atışından bulan Nesibe Aydın, skoru 40-40 yaptı. Selvin Türkmen‘in sayıları ev sahibi takımı, 5 farklı üstünlüğe taşıdı. Fahriye Bayraktar’ın üçlüğü ile skor, 45-43 oldu. Chanita Jordan’ın atışı farkı 4’e çıkardı. Chanita Jordan ve Pınar Turan ile sayılar bulan başkent ekibi, 7-0’lık seri yakalayıp, skoru 52-43’e getirdi.

Canan Karsavran’ın turnike ve basket faulü farkı 6’ya düşürdü. Zeynep Koral’ın atışı skoru 54-46 yaptı. Rana Derin’in turnikesine Selvin Türkmen’in üçlüğü ile yanıt veren Nesibe Aydın, son çeyreğe 57-48 önde girdi.

FARK 14’E ÇIKTI

Melis Dilara Lafatan’ın atışı ile fark, ilk kez çift haneli sayılara çıktı. Melis Dilara Lafatan, farkı 13’e çıkardı. Fahriye Bayraktar’ın üçlüğüne yanıt veren sim de Melis Dilara Aydın oldu. Son 5 dakikaya 64-51 Nesibe Aydın üstünlüğü ile girildi. Pınar Turan’ın turnikesi farkı 14’e yükseltti. Fahriye Bayraktar’ın serbest atışları ile skor, 66-54 oldu. Pınar Turan ve Selvin Türkmen’in sayıları ile son eren mücadeleyi 70-56 Nesibe Aydın kazandı.