Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi 27. Hafta mücadelesinde konuk ettiği Konyaspor’u 92-80 mağlup etti. Böylece sezonun 18. galibiyetini alan kırmızı-beyazlılar, OGM Ormanspor’un başkent derbisini 85-80 kaybetmesiyle puan cetvelinin ikinci sırasına yükseldi.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma Carlos Medlock’un üçlüğü ile başladı. Murat Kozan’ın atışının ardından Jackie Carmichael’in isabetli üçlüğü Konyaspor’u 3-5 öne geçirdi. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü Karesispor’u 6-5 üstünlüğe taşıdı. Sertay Gürsu’nun turnikenin ardından basket faulden bulduğu sayılar, skoru 6-8 yaptı. Reha Öz’ün üçlüğü ile skor, 9-8 oldu.

Konyaspor, Sertay Gürsu ve Marcus Hall’ın sayıları ile 9-14 öne geçti. Carlos Medlock ve Jackie Carmichael’in karşılıklı sayılarıyla fark korundu. Eugene Teague’in sayılarıyla farkı eriten Karesispor, Carlos Medlock’un turnikesiyle 17-16 öne geçti. Sertay Gürsu’nun atışına Soner Şentürk, üçlükle yanıt verdi. Reha Öz ve Doğukan Sönmez’in sayıları Balıkesir ekibinin ilk çeyreği 24-20 önde tamamlamasını sağladı.

SKOR EŞİTLENDİ

İkinci periyotun ilk sayısını Doğukan Sönmez ile bulan Karesispor, Soner Şentürk’ün serbest atışlarıyla farkı 8’e çıkardı. Marcus Hall’ın sayısına Reha Öz ile karşılık veren ev sahibi takım, Ümit Sonkol’un smaçıyla farkı 10’a yükseltti. Hamit Sezaver’in üçlüğünün ardından Marcus Hall’ın turnike sonrası basket faulü de sayıya çevirmesiyle farkı 4’e düşüren yeşil-beyazlılar, Jackie Carmichael’in sayılarıyla 33-33 eşitliği yakaladı.

Karesispor, Volkan Aydın ve Soner Şentürk’ün turnikeleriyle skoru 37-33 yaptı. Mert celep’in smaçına Volkan Aydın turnike ile cevap verdi. Soner Şentürk’ün serbest atışı kırmızı-beyazlıların soyunma odasına 40-3 önde girmesini sağladı.

Üçüncü çeyreğe ümit Sonkol’un üçlüğü ile başlayan Karesispor, İbrahim Yıldırım’ın turnikesiyle farkı 10’a çıkardı. Murat Kozan’ın üçlüğüne Eugene Teague, turnike ile karşılık verdi. Sertay Gürsu’nun üçlüğüne Carlos Medlock ile yanıt veren Karesispor, İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü ile farkı 12’e taşıdı. Murat Kozan’ın üçlüğü bir kez daha isabet buldu ve skor, 53-44 oldu.

Eugene Teague ve Sertay Gürsu’nun karşılık sayılarıyla korunan fark, Sertay Gürsu’nun turnikesiyle 7’ye düştü. Carlos Medlock’un kullandığı serbest atışlar ve Ümit Sonkol’un turnikesiyle skor, 59-48 oldu. Marcus Hall’ın serbest atışlarını Reha Öz cevapladı. Konyaspor, Marcus Hall’ın turnikesinin ardından Jackie Carmichael’in sayılarıyla farkı 6’ya düşürdü.

FARK KAPANDI

Reha Öz’ün serbest atıştan bulduğu sayılara Jackie Carmichael, smaçla yanıt verdi. Konuk takım, Cihan Amasyalı ve Sertay Gürsu’nun turnikeleriyle farkı 2’ye düşürdü. Ümit Sonkol ve Cihan Amasyalı’nın karşılıklı üçlükleriyle son çeyreğe 66-64 Karesispor üstünlüğü girildi.

Final periyotuna Eugene Teague’in sayılarıyla başlayan Karesispor, farkı 5’e yükseltti. Cihan Mumcuoğulları’nın turnikesi ve Volkan Aydın’ın sayısı ile fark korundu. Carlos Medlock’un turnikesi ile skor, 73-66 oldu. Cihan Amasyalı’nın isabetli üçlüğü farkı 4’e düşürdü. Jackie Carmichael’in smaçıyla fark 2’ye indi. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü ile skor, 79-74 oldu.

Konyaspor, Hamit Sezaver’in üçlüğü ile skoru 80-77 yaptı. Reha Öz’ün atışı farkı yeniden 5’e çıkardı. Carlos Medlock’un serbest atışlarıyla skor, 84-78 oldu. Carlos Medlock ve Reha Öz’ün turnikelerinden sonuç alan Karesispor, farkı 12’ye çıkardı. Marcus Hall’ın serbest atışlarıyla skoru 90-80 yaptı. maçın son sayısını Ümit Sonkol’un atışından bulan Balıkesir ekibi, salondan 92-80 galip ayrıldı.