Türkiye Basketbol Ligi’nde hafta lider olarak giren Karesispor, deplasmanda karşılaştığı Bursaspor’a 86-65 mağlup oldu. Böylece sezonun ikinci yenilgisini alan Balıkesir ekibi, liderlik koltuğunu Bursaspor’a devretti.

Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmanın ilk sayısını Recep Doğrusöz’ün üçlüğünden Bursaspor buldu. İsabetli atışının ardından gelen basket faul kararı sonrasında serbest atışı da sayıya çeviren Ümit Sonkol, skoru 3-3 yaptı. Can Özcan’ın üçlüğü ile skor, 6-3 oldu. Hazer Avcı’nın turnikesine cevap veren isim yine Özcan Can oldu.

19-0’LIK SERİ GELDİ

Mehmet Özdoğan’ın üçlüğünün ardından Recep Doğrusöz, Dejan Borovnjak, Karlo Vragovic ve Erbil Eroğlu ile 19-0’lık seriye imza atan Bursaspor, farkı 20 sayıya çıkardı. Tuğberk Gedikli ve Doğukan Sönmez’in isabetli atışları, Can Özcan’ın üçlükleri ile yanıt buldu ve skor, 319 oldu. Periyotun son sayısını Ümit Sonkol’un serbest atışından bulan Karesispor, ilk periyotu 32-10 yenik tamamladı.

İkinci periyot, Evren Büker’in üçlüğü ile başladı ve fark 25 sayıya çıktı. Ümit Sonkol’un turnikesiyle skor, 35-12 oldu. Tevfik Akdamar ve Ali Işık’ın turnikeleri ile fark 31’e yükseldi. Sayı kısırlığını üzerinden atan Karesispor, Reha Öz, Ümit Sonkol, Hazer Avcı ve Volkan Aydın’ın atışları ile skoru 45-23’e getirdi.

Recep Doğrusöz’ün atışları ile farkı yeniden 26’ya çıkaran Bursaspor, Hazer Avcı’nın skoru 49-26’ya getirmesine engel olamadı. İlk yarının son sayısını Erbil Eroğlu’nun smaçından bulan yeşil – beyazlılar, soyunma odasına 52-26 üstünlükle girdi.

İKİNCİ YARIDA OYUN DENGELENDİ

Üçüncü periyot, Ümit Sonkol’un sayısı ile başladı. Can Özcan’ın üçlüğüne Karesispor, Hazer Avcı’nın atışı ile karşılık verdi. İbrahim Yıldırım’ın serbest atışları ise Karlo Vragovic’in üçlüğünden yanıt buldu. Carlos Medlock’un turnikesi ile skor, 58-34 oldu.

Dejan Borovnjak, Hazer Avcı, Can Özcan ve İbrahim Yıldırım’ın karşılıklı sayıları ile 26 sayılık fark korundu. Doğukan Sönmez’in atışının ardından Tuğberk Gedikli’nin üçlüğü de isabet buldu ve skor, 64-43 oldu. Dejan Borovnjak’ın turnikesine Tuğberk Gedikli karşılık verdi. Evren Büker’in üçlüğünün ardından son periyota 71-47 Bursaspor üstünlüğü ile girildi.

Final periyotu, Hazer Avcı ve Recep Doğrusöz’ün karşılıklı turnikeleri ile başladı. Ümit Sonkol’un isabetli atışıyla skor, 73-51 oldu. Karesispor, Carlos Medlock’un atışıyla farkı 20’ye düşürdü. Bursaspor’da günün etkili ismi Can Özcan’ın üçlüğü ile skor, 76-53 oldu. Hazer Avcı’nın serbest atışlarının ardından Carlos Medlock’un turnikesinden de sonuç alan konuk takım, farkı 19’a düşürdü.

Ev sahibi takımın Recep Doğrusöz ile bulduğu sayıya Karesispor, Carlos Medlock’un üçlüğü ile cevap verdi. Mehmet Özdoğan, Carlos Medlock ve Karlo Vragovic’in karşılıklı üçlükleri skoru 84-63’e taşıdı. Recep Doğrusöz’ün turnikesi ile fark, bir kez daha 23’e çıktı. Carlos Medlock’un serbest atışlarıyla sona eren karşılaşmadan 86-65 galip ayrılan Bursaspor, liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu.

DIŞ ŞUTLAR YAKTI

Sezon başından bu tarafa savunma yapmak yerine hücum organizasyonları ve dış şutlarla sonuca giden Karesispor, bu kez istediğini alamadı. Karşılaşma boyunda 40 kez 2 sayılık atış deneyen Balıkesir ekibi, 20’sinde isabet buldu. Bursaspor karşısında 26 kez çizginin dışından sayı arayan Karesisporlu oyuncular, sadece 3 kez sayı bularak inanılması zor bir istatistiğe imza attı.