Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi 2018-2019 Sezonu şampiyonluğunu daha önce ilan eden Bursaspor’u konuk ettiği 29. Hafta mücadelesini 95-91 kazanarak, ikincilik planlarını Ankara DSİ deplasmanına taşımayı başardı.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma şampiyon Bursaspor’un İzzet Türkyılmaz’ın atışından bulduğu sayı ile başladı. Karesispor, Eugene Teague’in sayısı ile skoru eşitledi. Konuk takım, Dejan Borovnjak ve Recep Doğrusöz’ün turnikeleriyle 2-6 öne geçti. Carlos Medlock’un atışına Recep Doğrusöz’ün turnikesi ve üçlüğüyle cevap veren Bursaspor, İzzet Türkyılmaz’ın atışıyla farkı 9’a çıkardı.

Yaklaşık 02:30’luk aranın ardından Eugene Teague ile sayı bulan Karesispor, skoru 6-13 yaptı. Bursaspor, Karlo Vragovic’in üçlüğü ile farkı 10’a çıkardı. Ümit Sonkol’un atışının ardından İbrahim Yıldırım’ın turnikesiyle skor, 10-16 oldu. Dejan Borvnjak’ın serbest atışları farkı 8’e taşıdı. Turnikenin ardından üçlüğü de isabet bulan Volkan Aydın, bir kez daha turnikeden sayıyı çıkardı ve skor, 17-18 oldu.

Bursaspor, Djan Borovnjak’on hookshotu ile skoru 17-20 yaptı. Ali Işık’ın üçlüğüne İbrahim Yıldırım karşılık verdi. Carlos Medlock’un atışı skoru 22-23’e getirdi. Karlo Vragovic’in sıçrayarak atışı, Bursaspor’un ilk çeyreği 22-25 önde tamamlamasını sağladı.

İkinci periyotun ilk sayısı Volkan Aydın’dan geldi. Karlo Vragovic’in üçlüğüyle skor, 24-28 oldu. Bursaspor, Ali Işık’ın üçlüğü ile farkı 7’ye çıkardı. Soner Şentürk, İbrahim Yıldırım ve Carlos Medlock’un atışlarından 6 sayı bulan Karesispor, farkı 1’e düşürdü. Erbil Eroğlu’nun turnikesi skoru 30-33 yaptı.

Gökhan Aydın’ın serbest atışlarına İbrahim Yıldırım cevap verdi. Bu süreçte Gökhan Aydın ile etkili olan Bursaspor, skoru 32-39’a getirdi. Ümit Sonkol’un atışının ardından Soner Şentürk’ün serbest atışlarından da sonuç alan Balıkesir ekibi, farkı 3’e düşürdü. Erbil Eroğlu’nun turnikesine cevap veren isim Ümit Sonkol oldu.

KARESİSPOR İLK KEZ ÖNE GEÇTİ

Bursaspor benchine çalınan teknik faulden doğan serbest atışlarda 2/3 isabet bulan Carlos Medlock’un ardından Eugene Teague’in serbest atışıyla skor 41-41 oldu. Carlos Medlock’un üçlüğü Karesispor’u ilk kez öne geçirdi. İzzet Türkyılmaz’ın atışına Eugene Teague, karşılık verdi. Dejan Borovnjak’ı atışı ise Ümit Sonkol’un üçlüğü ile yanıt buldu ve ev sahibi ekip, soyunma odasına 49-45 önde girdi.

Karesispor’un üçüncü periyotun başında Eugene Teague ile bulduğu sayılara Bursaspor, Gökhan Aydın’ın üçlüğü ve Dejan Borovnjak’ın turnikesiyle cevap verdi. İbrahim Yıldırım’ın serbest atışlarıyla skor, 55-50 oldu. Recep Doğrusöz ve İzzet Türkyılmaz’ın sayılarıyla skor, 58-57’ye geldi. Hazer Avcı’nın üçlüğü farkı 4’e çıkardı.

Balıkesir ekibi, Soner Şentürk ve Reha Öz’ün atışlarıyla skoru 65-58 yaptı. Erbil Eroğlu ve Dejan Borovnjak’ın sayılarına Eugene Teague karşılık verdi. Ali Işık’ın üçlüğüne Soner Şentürk, misilleme yaptı. Bursaspor’da Can Özcan’ın üçlüğüyle skor, 71-68 oldu. Soner Şentürk’ün sportmenlik dışı faulünden doğan serbest atışları kullanan Erbil Eroğlu, farkı 1’e düşürdü. Eugene Teague, farkı bir kez daha 4’e taşıdı. Erbil Eroğlu’nun üçlüğünün ardından son çeyreğe 74-73 Karesispor üstünlüğü ile girildi.

Final periyotuna Ali Işık’ın isabetli üçlüğü ile başlayıp 74-76 öne geçen Bursaspor, Erbil Eroğlu’nun turnikesiyle farkı 4’e çıkardı. Ümit Sonkol’un üçlüğüyle skor, 77-78 oldu. Reha Öz’ün üçlüğü, Karesispor’u 80-78 üstünlüğe taşıdı. Hazer Avcı’nın hookshot’u farkı 4’e çıkardı. Eugene Teague’in atışına Recep Doğrusöz, turnike ile cevap verdi. Hazer Avcı ve Ümit Sonkol’un isabetli atışları farkı 6’ya çıkardı.

Bursaspor’un Mehmet Özdoğan ile bulduğu sayıya Karesispor, Reha Öz ile karşılık verdi. Karlo Vragovic’in serbest atışlarının ardından Mehemt Özdoğan’ın atışıyla skor, 90-86 oldu. Reha Öz’ün 1/1 isabetli serbest atışına Karlo Vragovic cevap verdi. Hazer Avcı’nın serbest atışlarıyla skor, 94-88 oldu. Ali Işık’ın üçlüğü farkı 3’e düşürdü. Maçın son sayısını Ümit Sonkol’un serbest atışından bulan Karesispor, salondan 95-91 galip ayrıldı.