Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi 22. Hafta mücadelesinde deplasmanda karşılaştığı Finalspor’u 97-99 mağlup etti. Maçın ilk çeyreğinde 30 sayı bulan kırmızı – beyazlılar, oyunun genelinde 28 sayıya imza atan Darius Dunn’ı durdurmakta zorlanırken, son periyotta sahneye çıkan Berkay Genç, Bursa ekibinin maça tutunmasını sağladı. Karşılaşmanın tamamlanmasına 00:11 varken Carlos Medlock’un turnikesi, Balıkesir ekibine galibiyeti getirdi.

Karesispor, Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Hazer Avcı’nın atışından gelen sayı ile başladı. Finalspor, Umar Atın’ın üçlüğü ile 3-2 öne geçti. Carlos Medlock, turnikeden sayıyı çıkardı. Darius Dunn, ev sahibi 5-4 öne geçirdi. Lennard Freeman ve Umut Geçen’in sayıları ile fark 6’ya çıktı. Eugene Teague, skoru 10-8 yaptı. Lennard Freeman’in sıçrayarak atışına İbrahim Yıldırım üçlükle karşılık verdi. Hazer Avcı ve Lennard Freeman’in karşılıklı sayıları ile skor, 15-13 oldu.

FARK 11’E ÇIKTI

Eugene Teague’nin atışı ile skoru eşitleyen Karesispor, İbrahim Yıldırım ve Carlos Medlock’un turnikeleri ile 0-9’luk seri yakalayan kırmızı – beyazlılar, 17-24 öne geçti. Darius Dunn’ın serbest atışlarına Reha Öz yanıt verdi. Doğukan Sönmez’in serbest atışlarının ardından İbrahim Yıldırım’ın atışı da isabet buldu ve skor, 19-30 oldu. Darius Dunn’ın sayıları ile sona eren ilk çeyrek, 23-30 Karesispor üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyot, Umar Atın’ın üçlüğüyle başladı. Ümit Sonkol, farkı 6’ya çıkardı. Doğukan Sönmez’in serbest atışlarının ardından İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü ile skor, 26-37 oldu. Umar Atın’ın üçlüğü bir kez daha isabet buldu. Soner Şentürk’ün turnikesi ile fark, 12’ye çıktı. Ümit Sonkol ve Umar Atın’ın üçlükleri ile skor 33-44 oldu.

Eugene Teague’nin isabetli atışına Cahit Turan, üçlükle karşılık verdi. Carlos Medlock’un sayısına üçlükle smaçla cevap veren isim Lennard Freeman oldu. Atışın ardından basket faulü de sayıya çeviren Cahit Turan, farkı 8’e düşürdü. Eugene Teague’nin sıçrayarak yaptığı atış ile skor, 41-52 oldu. Lennard Freeman’in üçlüğü ile fark 8’e düştü ve Karesispor, soyunma odasına 44-52 önde girdi.

İlk dakikalarında takımların sayı bulmakta zorlandığı üçüncü periyot, Lennard Freeman’in üçlüğü ile başladı. Darius Dunn’ın sayıları farkı 3’e düşürdü. Skoru 59-59 yapan isim de Darius Dunn oldu. Carlos Medlock’un turnikesi Karesispor’u 59-61 üstünlüğe taşıdı. Finalspor, Serdar Yavuz’un üçlüğü ile skoru yeniden eşitledi. Soner Şentürk’ün üçlüğü ile karşılık veren Balıkesir ekibi, 62-65 öne geçti.

Darius Dunn, farkı 1’e düşürdü. Carlos Medlock’un serbest atışları skoru 64-67’ye getirdi. Hazer Avcı’nın smacı farkı 5’e çıkardı. Soner Şentürk, turnikeden boş dönmedi ve skor, 65-71 oldu. Volkan Aydın’ın isabetli atışı farkı 8’e taşıdı. Cahit Turan’ın atışı skoru 67-73 yaptı. Darius Dunn’ın imza attığı 5 sayı ile fark 2’ye düştü. Son çeyreğe 72-75 Karesispor üstünlüğü ile girildi.

BERKAY GENÇ, SAHNEYE ÇIKTI

Final periyotu Berkay Genç’in isabetli atışıyla başladı ve fark 1’e düştü. Carlos Medlock’un turnikesinden sayı bulan Karesispor, Eugene Teague’nin serbest atışları ile skoru 74-79 yaptı. Darius Dunn’ın smacıyla fark 3’e indi. Umar Atın’ın üçlüğü isabet buldu. Eugene Teague, Reha Öz ve Soner Şentürk ile sayılar bulan Karesispor, farkı 7’ye çıkardı. Melih Yıldız’ın turnikesi ile skor, 81-86 oldu.

Darius Dunn’ın üçlüğüne Reha Öz, misilleme yaptı ve fark korundu. Reha Öz’ün atışı skoru 84-91’e getirdi. Berkay Genç’in sayıları ile fark, 3’e düştü. Finalspor’da günün başarılı ismi Darius Dunn’ın 01:57’de Carlos Medlock’a yaptığı müdahale sportmenlik dışı olarak değerlendirildi. Serbest atışlarda sıfır çeken Carlos Medlock’un üçlük denemesi de sonuç vermedi. Berkay Genç’in atışıyla fark 1’e indi ve Karesispor mola aldı.

CARLOS MEDLOCK BİTİRDİ

Carlos Medlock’un turnikesi ile skor, 92-95 oldu. Ev sahibi takımı maçın içinde tutmayı başaran Berkay Genç, farkı yeniden 1’e düşürdü. Eugene Teague’nin serbest atışları skoru 94-97 yaptı. Bu kez de Finalspor molası geldi. 00:26’da Umar Atın’ın üçlüğü ile skor 97-97 oldu. Maçın tamamlanmasına 00:11 varken Carlos Medlock’un turnikesinden sonuç alan Karesispor, salondan 97-99 galip ayrıldı.