Türkiye Basketbol Ligi’nin namağlup lideri Karesispor, öğrencilere basketbolu sevdirmek, Karesispor’u tanıtmak ve rol model oyuncuları ve teknik kadroyu şehrin gençleriyle buluşturmak adına gerçekleştirdiği panellerine Balıkesir Üniversitesi’nde devam etti.

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve öğrenci topluluklarının katkılarıyla düzenlenen ve Balıkesir Üniversitesi Şehit Burak Cantürk Amfisinde gerçekleştirilen 20. panele Karesispor’dan Şube Sorumlusu Talha Esen, Genel Menajer Anıl Uyanık, Baş Antrenör Gencer Baytimur ve oyunculardan Hazer Avcı, Volkan Aydın ve İbrahim Yıldırım katıldı.

Karesispor ve oyuncuları hakkında merak ettikleri soruları sorma imkanı bulan öğrenciler keyifli geçen panelin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

KARESİSPOR ARTIK BİR MARKA

Sıcak ve samimi karşılama için öğrencilere teşekkür eden Genel Menajer Anıl Uyanık, “Burada olmaktan son derece mutluyuz. Karesispor, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından kurulmuş bir kulüp. 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde Türk sporuna ve Türk basketboluna, benzeri çok da görülmeyen bir başarıya imza atarak, Türkiye Basketbol Ligi’nde oynamaya hak kazanmıştır. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz, vizyonu ve desteğiyle bugün buralarda olmamızı sağlayarak Karesispor’u marka haline getirdi” dedi.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Karesispor’un başarısındaki en önemli unsurlardan birisinin oyuncuların duruşu ve disiplini olduğunu söyleyen Baş Antrenör Gencer Baytimur, “Sizlerin zamanı çok değerli. Bu değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Oyunculardan Hazer Avcı, “Arkamızda olup desteklediğinizi görmek bizleri çok mutlu ediyor” derken, Volkan Aydın ise “Karesispor’da 3’üncü yılım artık bu şehrin yerlisi sayılırım. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Salonda da her zaman desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Karesispor’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İbrahim Yıldırım da hedeflerinin güzel başladıkları sezonu güzel bitirmek olduğunu kaydetti.

Karesispor’un sporcularıyla, teknik ve idari kadrosuyla tam bir aile olduğunu ifade eden oyuncular, öğrencileri Pazar günü saat 16.00‘da Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanacak Edirnespor maçına davet etti.