Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final ikinci maçında konuk olduğu Akhisar Belediye’ye 86-84 mağlup olarak elendi. Sezona Süper Lig hedefiyle başlayan ancak son dönemde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan kırmızı-beyazlıların erken vedası hayal kırıklığı yarattı.

Akhisar Belediye Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma Karesispor adına Eugene Teague’in turnikesinden bulduğu sayıyla başladı. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü, skoru 0-5’e taşıdı. Akhisar Belediye, ilk sayısını Erdem İlter’in turnikesiyle buldu. Vytenis Cizauskas’ın serbest atışlarıyla durum fark 1’e düşüren ev sahibi ekip, aynı oyuncunun turnikesiyle 6-5 öne geçti. Hazer Avcı ve Cenk Şekeroğlu’nun karşılıklı turnikeleri farkı korudu.

Reha Öz’ün üçlüğü ile skor, 8-10 oldu. Ömer Sancaklı’nın isabetli üçlüğünün ardından Vytenis Cizauskas’ın turnikesi Akhisar Belediye’yi 13-10 üstünlüğe taşıdı. İbrahim Yıldırım ve Reha Öz’ün üçlüklerinden sonuç alamayan Karesispor, Ömer Sancaklı’nın üçlüğüne engel olamadı ve yeşil-siyahlılar, farkı 6’ya çıkardı. Soner Şentürk’ün turnikesi skoru 16-12 yaptı. Ömer Sancaklı’nın üçlüğü bir kez daha isabet buldu ve skor, 19-12 oldu.

Vytenis Cizauskas’ın üçlüğü ile fark 10’a çıktı. Turnikeden sayıyı bulan Eugene Teague, basket faulü de sayıya çevirdi ve skoru 22-15 yaptı. Vytenis Cizauskas’ın üçlüğü bir kez daha farkı 10’a taşıdı. Eugene Teague’in turnikesi skoru 25-17’ye getirdi. Tufan Önen’in 1/2 isabetli serbest atışının ardından Berkay Kansu’nun turnikesi skoru 28-17 yaptı. Tuğberk Gedikli’nin turnikesi ile sona eren ilk çeyreği Akhisar Belediye 28-20 önde tamamladı.

İkinci periyotun ilk dakikası tamamlanırken, kullandığı serbest atışlar ile farkı 6’ya düşüren Tuğberk Gedikli’nin atışıyla skor, 28-24 oldu. Akhisar Belediye, Çağdaş Erdoğan’ın üçlüğü ile cevap verdi. Ümit Sonkol ve Soner Şentürk’ün boş döndüğü turnikelerin ardından Çağdaş Erdoğan’ın serbest atıştan bulduğu sayıya Eugene Teague, turnike ile karşılık verdi. Vytenis Cizauskas’ın üçlüğü skoru 35-26’ya getirdi.

İLK DEVRE AKHİSAR’IN

Eugene Teague’in turnikesine Berkay Kansu, üçlükle yanıt verdi. Turnikeden sayıyı çıkaran Soner Şentürk, skoru 38-30 yaptı. Daniel Orton ve Ümit Sonkol’un turnikeleri farkı 4’e düşürdü. Berkay Kansu’nun turnikesiyle skoru 40-34’e taşıyan ev sahibi ekip, Tufan Önen’in üçlüğü ile farkı 9’a çıkardı.Daniel Orton, turnikeden sayıyı buldu ve skor, 43-36 oldu. Bir turnike de Reha Öz’den geldi ve fark, 5’e düştü. Cenk Şekeroğlu’nun turnikesi skoru 45-38 yaptı. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü, farkı 3’e düşürdü. Devrenin son sayısını Erdem İlter’in turnikesinden bulan Akhisar Belediye, soyunma odasına 47-42 önde girdi.

Ev sahibi takım, üçüncü çeyreğe Ömer Sancaklı’nın üçlüğü ile başladı. Hazer Avcı’nın turnikesi farkı 6’ya düşürdü. Erdem İlter’in serbest atışlarına Reha Öz, üçlükle karşılık verdi. Soner Şentürk’ün kullandığı serbest atışlara ise Erdem İlter, turnike ile cevap verdi. Ömer Sancaklı’nın üçlüğü farkı 8’e taşıdı. Hazer Avcı’nın turnikesi üçlükle yanıt veren isim Tufan Önen oldu.

AKHİSAR FARKI 13’E ÇIKARDI

Erdem İlter’in serbest atışları skoru 62-52 yaptı. Ömer Sancaklı’nın üçlüğü farkı 13’e taşıdı. Volkan Aydın’ın serbest atışları ile skor, 65-54 oldu. Eugene Teague’in serbest atışları farkı 9’a düşürdü. Karesispor, Seray Yıldırım’ın üçlüğü ile skoru 65-59’a getirdi. Vytenis Cizauskas’ın serbest atışları, Akhisar Belediye’nin son çeyreğe 67-59 önde girmesini sağladı.

Final periyotuna Ömer Sancaklı’nın üçlüğü ile başlayan yeşil-siyahlılar, Cenk Şekeroğlu’nun turnikesiyle farkı 13’e taşıdı. Vytenis Cizauskas’ın turnikesine Soner Şentürk karşılık verdi ve fark korundu. Ev sahibi ekibin 07:47’de kullandığı serbest atışlarda 3/3 yapan Tufan Önen, skoru 77-61’e getirdi. Karesispor, Seray Yıldırım’ın üçlüğü ile maça tutundu.

Daniel Orton’un turnikesi farkı 11’e düşürdü. Çağdaş Erdoğan’ın isabetli atışı skoru 79-66 yaptı. Daniel Orton, turnikeden bir kez daha sayıyı buldu. Serbest atışları da sayıya çeviren Daniel Orton, farkı 8’e düşürdü. Turnikeden sayısı çıkaran Burak Selen, serbest atışı da kaçırmadı ve skor, 82-71 oldu. Karesispor, 03:30’da İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü ile farkı 8’e indirdi.

KARESİSPOR, FARKI ERİTTİ

Ümit Sonkol’un isabetli üçlüğü ile skoru 82-77’ye getiren Karesispor, son bölümde umutlandı. Vytenis Cizauskas’ın turnikesine Ümit Sonkol, bir kez daha üçlükle karşılık verdi ve fark, 4’e düştü. Maçın tamamlanmasına 01:53 varken turnikeden sayı bulan Hazer Avcı, basket faulü de sayıya çevirdi ve skor 84-83 oldu.

00:15’te Ümit Sonkol’un Erdem İlter’e yaptığı müdahale sportmenlik dışı faul olarak değerlendirildi. Erdem İlter ve Tufan Önen’in 1/2 isabetli serbest atışları farkı 3’e çıkardı. Maçın sonn sayısını İbrahim Yıldırım’ın serbest atışından bulan Karesispor’un son bölümdeki mücadelesi maçı çevirmeye yetmedi ve salondan 86-84 galip ayrılan Akhisar Belediye,adını Play-Off yarı finaline yazdırdı.