Karesispor, Türkiye Baksetbol Ligi 21. Hafta mücadelesinde konuk ettiği Akhisar Belediyespor’a 64-79 mağlup oldu. Hafta içerisinde antrenman boykotu iddialarıyla sarsılan kırmızı – beyazlılardaki düşüş sürüyor.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya İbrahim Yıldırım ve Hazer Avcı’nın üçlükleriyle 6-0 önde başlayan Karesispor, İbrahim Yıldırım’ın ikinci üçlüğü ile skoru 9-2 yaptı. Çağdaş Erdoğan’ın turnikesinin ardından Tufan Önen’in üçlüğünden de sonuç alan Akhisar Belediyespor, farkı 2’ye düşürdü. Carlos Medlock ve Vytenis Cizauskas’ın karşılıklı sayıları ile fark korundu. Carlos Medlock’un serbest atışları Curtis Kelly’in atışıyla karşılık buldu.

SON BÖLÜMDE 0-10’LUK SERİ GELDİ

Carlos Medlock’un turnikesi skoru 15-11 yaptı. Vytenis Cizauskas’ın kulladığı serbest atışlara Hazer Avcı karşılık verdi. Curtis Kelly’in atışını ise Reha Öz, üçlükle cevapladı. Eugene Teague, skoru 22-15’e getirdi. Ömer Sancaklı’nın atışı sonrasında Erdem İlter’in üçlüğü de isabet buldu. Berkay Aksu ile eşitliği yakalayan Akhisar Belediyespor, Erdem İlter’in üçlüğü ile son 01:54’te 0-10’luk seri yakaladığı ilk çeyreği 22-25 önde tamamladı.

İkinci periyot, Burak Selen ve Carlos Medlock’un karşılıklı üçlükleri ile başladı. Curtis Kelly ve Eugene Teague’nin serbest atışları farkı korudu. Erdem İlter’in üçlüğü farkı 6’ya çıkardı. Carlos Medlock’un serbest atışları ile skor, 28-32 oldu. Ümit Sonkol’un serbest atışlarına yanıt, Tufan Önen’in üçlüğünden geldi.

Smaçtan da sayıyı bulan isim Tufan Önen olurken, Ömer Sancaklı’nın turnikesi ile fark 9’a çıktı. Akhisar Belediyespor, Carlos Medlock’un 2/3 isabetli serbest atışları ile sona eren ilk devreyi 32-39 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek, Curtis Kelly’in sayısı ile başladı. Karesispor, İbrahim Yıldırım’ın üçlüğü ile farkı 6’ya düşürdü. Tufan Önen’in smaçının ardından Vytenis Cizauskas’ın turnikesinden de sonuç alan konuk takım, skoru 35-45 yaptı. Carlos Medlock’un üçlüğü farkı 7’ye düşürdü. Tufan Önen bir kez daha smaçla sayı buldu. Vytenis Cizauskas’tan üst üste gelen sayılar, farkı 13’e çıkardı.

FARK 16’YA ÇIKTI

Doğukan Sönmez ve Reha öz’ün turnikeleri ile skor, 42-51 oldu. Çağdaş Erdoğan’ın üçlüğü farkı bir kez daha çift haneli sayılara çıkardı. Ömer Sancaklı’nın serbest atışları skoru 43-56 yaptı. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğüne Curtis Kelly, yanıt verdi. Erdem İlter’in üçlüğü farkı 16’ya çıkardı. Periyotun son sayısını Hazer Avcı ile bulan Karesispor, son çeyreğe 50-65 geride girdi.

Final periyotu Hazer Avcı’nı sayısı ile başladı. Konuk takım, son çeyreğin ilk sayısını Ömer Sancaklı’nın üçlüğünden buldu. Karesispor, Ümit Sonkol’un üçlüğü ile cevap verdi. Turnikeden sayı bulan Seray Yıldırım, farkı 12’ye düşürdü. Erdem İlter’in üçlüğü bir kez daha isabetli oldu ve skor, 57-72’ye geldi.

Eugene Teague, skoru 59-72’ye getirdi. Turnikenin ardından üçlük denemesi de isabetli olan Vytenis Cizauskas, farkı 17 sayıya çıkardı. Reha Öz’ün serbest atışlarına Berkay Kansu yanıt verdi. Hazer Avcı’nın turnikesi ile sona eren maçı Akhisar Belediyespor, 64-79 kazandı.