Karesispor, bugün oynanan Türkiye Basketbol Ligi 5. Hafta müsabakasında Petkimspor’u 93-85 mağlup etti. Bu sonuçla 5’te 5 yapan Karesispor, haftayı lider olarak tamamladı.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma Reha Öz’ün üçlüğü ile başladı. Mustafa Baki Görür’ün sayısına Thomas Gipson karşılık verdi ve skor, 5-2 oldu. Markus Kennedy’in turnikesine Carlos Medlock, Thomas Gipson ve Reha Öz’ün sayı ürettiği 8-0’lık seriyle yanıt geldi. Periyotun son 5 dakikasına girilirken Markus Kennedy’in atışıyla skor, 13-6 oldu.

Karesispor, Thomas Gipson’un smaçıyla farkı 10’a çıkardı. Ümit Sonkol’un üçlüğüyle skor, 21-8 oldu. Reha Öz, farkı 15 sayıya taşıdı. Uzun süre sonra Doğukan Şanlı ile sayı bulan Petkimspor, skoru 23-10 yaptı. Ümit Sonkol’un sayısı Markus Kennedy’den karşılık buldu. Reha Öz’ün sayısıyla sona eren ilk periyotu Karesispor, 27-15 önde tamamladı.

Petkimspor’un Koray Uzunhasan ile bulduğu sayıya ev sahibi takım, Thomas Gipson’un sayılarıyla karşılık verdi ve skor, 30-17 oldu. Barboros Bozkurt ve Ümit Sonkol’un karşılıklı sayılarıyla 13 sayılık fark korundu. Reha Öz’ün turnikesiyle farkı 15 sayıya çıkaran Balıkesir ekibi, Barboros Bozkurt’un sayısına engel olamadı. Ümit Sonkol’u üçlüğüne cevap Mustafa Baki Görür’den geldi.

Barboros Bozkurt’un sayılarıyla oyunda tutunmayı başaran Petkimspor, farkı 9 sayıya düşürdü. Carlos Medlock’un turnikesi ile skor, 42-30 oldu. Mustafa Baki Görür’ün üçlüğüyle fark yeniden 9’a düştü. Konuk takım, Doğukan Şanlı’nın üçlüğü ile skoru 44-38 yaptı. Tuğberk Gedikli ve Ümit Sonkol’un turnikeleri ile fark 10 sayı oldu. Devrenin son sayısını Reha Öz’ün üçlüğünden bulan Karesispor, soyunma odasına 55-45 önde girdi.

İkinci yarıya da Reha Öz’ün isabetli üçlüğü ile başlayan Karesispor, farkı 13’e çıkardı. Doğukan Şanlı, Mustafa Baki Görür ve Ogün Sevinç ile 0-8’lik seri yakalayan Petkimspor, farkı 5’e düşürdü. Ogün Sevinç’in isabetli üçlüğünün ardından Markus Kennedy’in serbest atışları ile skor 60-60 oldu.

Hazer Avcı’nın serbest atışlarının ardından Thomas Gipson’un atışı da isabet buldu. Hazer Avcı, farkı 6’ya çıkardı. Markus Kennedy’in sayılarıyla skor, 66-64 oldu. Karesispor, Volkan Aydın’ın turnikesinin ardından Ümit Sonkol’un üçlüğü ile farkı 8 sayıya çıkardı. Periyotun son sayısını Volkan Aydın’ın üçlüğünden bulan ev sahibi takım, son periyota 75-64 önde girdi.

FARK KAPANDI

Final Periyotuna Utku Saraloğlu ve Ogün Sevinç’in sayıları ile başlayan Petkimspor, skoru 75-71’e getirdi. Mertcan Solkol’un üçlüğünün ardından Koray Uzunhasan’ın 3 sayılık atışı da isabet buldu ve konuk takım, 76-77 öne geçti. Hazer Avcı’nın serbest atışlarıyla 78-77 öne geçen Karesispor, Reha Öz’ün üçlüğü ile farkı 4’e yükseltti.

Thomas Gipson’un serbest atışlarına Koray Uzunhasan, turnike ile cevap verdi. Mustafa Baki Görür’ün turnikesi ise Hazer Avcı’nın üçlüğü ile yanıt buldu ve skor, 87-81 oldu. Hazer Avcı’nın serbest atışları ile fark 8’e çıktı. Ogün Sevinç’in üçlüğüne Thomas Gipson karşılık verdi. Carlos Medlock’un serbest atışıyla sona eren karşılaşmayı 93-85 kazanan Karesispor, 5’te 5 yaptı.