Satrancın yeni neferleri Karesi’de yetişiyor. Karesi’de Spor Şenlikleri kapsamında Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi doğrultusunda ve bu yıl ikincisi düzenlenen Doğru Hamlede Buluşalım Satranç Turnuvası 1. ve 2. sınıflardan okuyan yüzlerce öğrencinin ve ailelerinin yoğun katılımı ile Karesi’de hayat buldu.

Karesi Kaymakamlığı koordinesinde Karesi Belediyesi, Karesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Satranç İl Temsilciliği katkılarıyla Doğru Hamlede Buluşalım Satranç Projesi ile ilkokul 1. ve 2. sınıflarda eğitim gören 4 bin 612 öğrenci satranç eğitimi alıyor.

Karesi ilçesinde Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi ile spor yapan bir nesil yetişmesi için 21 branşta 9 bin 505 öğrencinin katıldığı spor kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Karesi’de Spor Şenlikleri kapsamında merkez ve kırsal mahalle okullarından binlerce çocuğun birbiri ile kaynaşması, arkadaşlıklar edinmesi, spor bilincinin aşılanması ve yarışma heyecanı yaşamaları için Oryantiring yarışmaları ile başlayan mücadele, Badminton, Masa Tenisi, Atletizm, Judo, Satranç, Çocuk oyunları ile devam ediyor.