Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün önceki gün yapılan olağan kongresinde Başkan Yusuf Hocaoğlu üçüncü dönem başkanlığa seçildi. Genel Kurul’da güven tazeleyen Büyükşehir Belediyespor Başkanı Yusuf Hocaoğlu, önümüzdeki dönemde tüm branşlarda daha başarılı olmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübünün olağan genel kurulu önceki gün Salih Tozan Toplantı Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çok sayıda üyenin katıldığı Genel Kurul’da divan başkanlığını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Çur yaptı.

İki yılda bir gerçekleştirilen Genel Kurul’da Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, üçüncü dönem başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede faaliyet raporu okundu.

Başkan Hocaoğlu’nun okuduğu raporda Büyükşehir Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren branşlarda ki başarılar dile getirerek, “Futbol takımımız ligi 3. Tamamladı. Voleybolda 5. Olduk. Futbolda genç takımlarımız Türkiye Şampiyonası’na katılma başarısını elde etti. Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız 1 puanla Avrupa şansını kaybetti. Minder güreşinde Avrupa ve Dünya üçüncüsü çıkarttık. Triatlonda Türkiye ikinciliği elde ettik. Motosiklette Ali Efe Yeğin, Avrupa dereceleri getirdi. Yeni kurulan masa tenisi bayan ve erkek takımlarımız 3. Lig’e çıktı. Kadın futbol takımımız ilk ikiye girerek Play-Off oynama hakkını elde etti” dedi.

VOLEYBOL LOKOMOTİF OLACAK

Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselen Karesispor’u tebrik eden Yusuf Hocaoğlu, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda sporcularımız en iyi dereceleri almak için çaba gösteriyor. Büyükşehir Belediyespor kulübünü en iyi şekilde temsil ediyorlar. Önümüzdeki sezon voleybol takımını lokomotif takım yapacağız. Ses getirecek bir takım kuracağız. Tekerlekli Sandalye Basketbol takımını iyi yerlere getireceğiz” dedi.

Denetleme raporunun okunmasının ardından Faaliyet ve Denetleme raporları kabul edildi. Kongrede Yusuf Hocaoğlu Başkanlığında tek liste yer aldı. Yapılan oylama sonucunda Başkan Yusuf Hocaoğlu ve yönetim kurulu listesi oy birliği ile seçilerek güven tazeledi.

“BİZ BİR AİLEYİZ”

Başkan Yusuf Hocaoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında kendilerine duyulan güvene teşekkür ederek, “Beni ve ekibimi tekrar Büyükşehir Belediyespor Kulübü yönetimine layık gördüğünüz için tüm delegelere teşekkür ederim. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Büyükşehir Belediyespor’u en iyi şekilde temsil edeceğiz. Önümüzde ki süreçte faaliyet gösterdiğimiz branşlarda daha başarılı olabilmek için mücadele edeceğiz. Biz bir aileyiz ve başarıda, bu ailenin birlik ve beraberliğinden kaynaklanmaktadır. Bize verdiğiniz desteğe tekrar yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim” diye konuştu.

YÖNETİM KURULU

Genel Kurul’da göreve seçilen Yusuf Hocaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulunda Ömer Marmaralı, Başar Atikbay, Dinçer Orkan, Kemal Aydın, Mesut Eray, Mehmet Kelemençe, Nazım Ergelen, Şinasi Yılmaz, İrfan Sarıgül, Bekir Bahar, Fatih Doğan ve Ayhan Arık yer aldı.