Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 17. Hafta mücadelesinde konuk ettiği Urla Belediyesi’ne 65-71 mağlup oldu.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Meriç Banu Yenal’ın üçlüğü ile başlayan Edremit Belediyesi Gürespor, Revaziye Gönül Dönmez’in serbest atışları ile skoru 5-2 yaptı. Meriç Banu Yenal ve Merve Usal’ın sayıları ile farkı 7 sayıya çıkarak Körfezin Melekleri, ilk 5 dakikayı 11-4 önde tamamladı.

Karşılıklı sayıların ardından Meriç Banu Yenal’ın serbest atışları ve Kelly Silva Santos’un isabetli atışı ile skor, 22-10 oldu. Gizem Mürüvet Uca’nın sayıları ile farkı 8 sayıya düşüren Urla Belediyesi, Tuğçe Murat’ın turnikesi ile skoru 22-16 yaptı. Son dakikanın içerisinde Rana Derin’in üçlük atışından sonuç alan Edremit ekibi, Revaziye Gönül Dönmez’in turnikesi ile sona eren ilk periyotu 27-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Dilek Dedeoğlu’nun isabetli atışları ile başlayan Urla Belediyesi karşısında Kelly Silva Santos ve Canan Karsavran ile sonuca giden Edremit Belediyesi Gürespor, devrenin son 5 dakikasına 33-24 önde girdi.

KONUK TAKIM FARKI KAPATTI

Chandra Harris’in atışları ile farkı 7’ye düşüren konuk takım, Gamze Türkoğlu’nun turnikesinin ardından gelen basket faulle skoru 35-31’e getirdi. Kelly Silva Santos’un turnikesine Dilek Dedeoğlu’nun sayıları ile yanıt veren Urla Belediyesi, farkı 2’ye düşürdü. Rana Derin’in atışı ile skor, 39-35 oldu. Ayşe Dilek Akıncı’nın serbest atışları ile fark tekrar 2’ye düştü. Revaziye Gönül Dönmez’in turnikesinden sonuç alan Körfezin Melekleri, soyunma odasına 41-37 üstünlükle girdi.

Üçüncü periyot, Merve Usal’ın turnikesi ile başladı. Urla Belediyesi, Dilek Dedeoğlu’nun atışı ile cevap verdi. Gizem Mürvet Uca ve Meriç Banu Yenal’ın karşılıklı sayıları ile skor, 45-41 oldu. İki dakikadan fazla süren skor sessizliğini Meriç Banu Yenal’ın turnikesi bozdu. Konuk takım, Rabia Gülşah Çelebi’nin üçlüğü ile cevap verdi.

URLA ÖNE GEÇTİ

Revaziye Gönül Dönmez’in turnikesi skoru 49-44’e taşıdı. Rabia Gülşah Çelebi’nin üçlük atışı bir kez daha isabet buldu ve skor, 49-47 oldu. Revaziye Gönül Dönmez ve Chandra Harris’in karşılıklı turnikeleri ile fark korundu. Periyotun tamamlanmasına 01:38 varken, Gizem Mürüvet Uca’nın üçlüğü konuk takımı 51-52 öne geçirdi. Dilek Dedeoğlu’nun turnikesine yanıt veren Kelly Silva Santos, basket faulü de sayıya çevirdi ve skor, 54-54 oldu. Çeyreğin son sayısının Rabia Gülşah Çelebi’nin turnikesinden bulan Urla Belediyesi, son periyota 54-56 önde girdi.

Final periyotunun başında Tuğçe Murat’ın serbest atışı ile skor, 54-57 oldu. Revaziye Gönül Dönmez’in ardından Rana Derin’in atışı da isabet buldu ve Körfezin Melekleri 58-57 öne geçti. Tuğçe Murat’ın 1/2 isabetli serbest atışı ile skor eşitlendi. Tuğçe Murat’ın turnikesi, konuk takımın son 5 dakikaya 58-60 önde girmesini sağladı.

Kelly Silva Santos’un turnikesine Tuğçe Murat yanıt verdi. Urla Belediyesi, Gizem Mürüvet Uca’nın üçlüğü ile farkı 5’e taşıdı. Rabia Gülşah Çelebi’nin sayıları ile 0-9’luk seri yakalayan İzmir ekibi, skoru 60-69 yaptı. Merve Usal’ın üçlüğü farkı 6’ya düşürdü. Dilek Dedeoğlu’nun atışı ile skor, 63-71 oldu. Maçın son sayısı Revaziye Gönül Dönmez’in turnikesinden geldi ama salonda 65-71 galip ayrılan taraf, Urla Belediyesi oldu.