Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Badminton Federasyonu tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Orda Bir Köy Var Uzakta’ projesi tüm hızıyla devam ediyor. Projenin Balıkesir ayağında İvrindi’nin Gümeli Kırsal Mahallesi’ndeki öğrencilere badminton sporu tanıtıldı.

‘Orda Bir Köy Var Uzakta’ projesi ile Türkiye genelinde 81 ilde 81 köye ulaşılması hedefleniyor. Proje kapsamında belirlenen köylerdeki öğrencilere badminton sporu tanıtılarak, malzeme yardımı yapılıyor. Böylece spor yapan bireyler olması arzulanan gençlerin badminton sporuna ilgi duyması amaçlanıyor.

Badminton sporunun ülke genelinde yaygınlaştırılmasını hedefleyen projenin Balıkesir bölümünde İvrindi’nin Gümeli Kırsal Mahallesi’ndeki İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine malzeme yardımı ve tanıtım faaliyeti yapıldı.

Proje ile ilgili bilgi veren Balıkesir Badminton İl Temsilcisi Abdullah Karadağ, “Proje ile Türkiye’nin 81 ilinde, 81 köye ulaşmak istiyoruz. Gençlerimiz bizim için çok değerli. Onların spor yapan bireyler olmalarını arzuluyoruz. Bugün burada gördüğümüz ilginin ülkemizin her köşesine yayılacağına inanıyorum” dedi.

Gümeli İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Balıkesir Badminton İl Temsilcisi Abdullah Karadağ ve Balıkesir İl Antrenörü Turhan Akbaş ile okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Deniz Ören, malzeme yardımı yaptıkları öğrencilere badminton sporunu tanıttı.