BEST A.Ş. ile olan sponsorluk ilişkisi sonlandırıp, Balıkesir Basketbol olarak yoluna devam etme kararı alan ve Türkiye Basketbol Ligi’ne katılma şartlarını yerine getiren Balıkesir temsilcisi, bir taraftan 28 Temmuz’daki genel kurula hazırlanırken, diğer taraftan sponsor arayışlarını sürdürüyor.

Balıkesir Basketbol ile ilgili son durumu değerlendiren Başkan Gafur Çoymak, “28 Temmuz’da genel kurulumuzu yapıp, isim ve logo değişikliği ile ilgili tüzük değişikliği ile birlikte yeni yönetim kurulumuz belirleyeceğiz. Bu arada da şehrin yöneticileri ve iş adamlarıyla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

“MADDİ VE MANEVİ DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Başta Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı olmak üzere şehrin ileri gelenleriyle görüşmelere başladığını ifade eden Gafur Çoymak, “Valimiz ile görüşüp, maddi ve manevi desteklerini istedim. Bu görüşmeleri şehrin önde gelen isimleriyle yapmaya devam ediyorum. Yeni adıyla Balıkesir Basketbol, bu şehrin takımı ve şehrin her kesiminin maddi ve manevi desteğine ihtiyacı var” dedi.

“AMACIMIZ BİRİLERİNİN KARŞISINDA OLMAK DEĞİL”

Sponsor desteği olmadan yola devam etmelerinin zorluğunu dile getiren Gafur Çoymak, “Çok zor olacağını bildiğimiz bir yola çıktık. Kulübün lige katılım haklarını devir etmesiyle ilgili olarak, düne kadar gelen bütün teklifleri geri çevirdik. Balıkesir Basketbol’un faaliyetlerini bu şehirde sürdürmesi için çare arıyoruz. Amacımız, bir başka takımın karşısında rekabet ortamı yaratmak değil, bu kulübü Balıkesir’in basketbol hayatında bir yerlere oturtmak” dedi.

SÖZLEŞME İMZALANMADI

Sportif anlamda geç kalmamak adına Cengiz Karadağ ile görüştüklerini belirten Gafur Çoymak, “Türkiye Basketbol Ligi, kulübün ve şehrin yapısını bilen Cengiz Karadağ ile Baş Antrenör görevi için prensip olarak anlaştık. Ancak kendisiyle sözleşme imzalamadan önce sponsor sorununu çözmemiz gerekiyor” dedi.