İstanbulspor karşılaşmasının hazırlıklarını tamamlayan Balıkesirspor BALTOKlu oyuncular ve Teknik Sorumlu Giray Bulak, yaşadıkları sıkıntıları bir kez daha dile getirdi. Eylül’den bu tarafa teknik kadro olarak maaş almadıklarını belirten tecrübeli teknik adam, şehrin ileri gelenlerinin takıma sahip çıkmasını ve oyuncuların alacaklarının ödenmesini istedi.

Kırmızı – beyazlı oyuncularla birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Balıkesirspor BALTOK Teknik Sorumlusu Giray Bulak, “Bugün yapacak olduğum toplantı klasik haftalık basın toplantısıydı. Ancak çocuklar bu toplantıda biz de olalım diye arzu ettiler. Ben de hep beraber yapabiliriz, birbirimizden ayrı gayrımız yok diye bu şekilde karşınıza çıktık. Bizim birbirimizden habersiz bir işimiz olmaz, biz çocuklarla her şeyi görüşüp paylaşabiliriz” dedi.

“SORUNLARI HERKES BİLİYOR”

Önemli bir dönem geçirdiklerini herkes tarafından bilindiğini ifade eden Giray Bulak, “Sorunları, sıkıntıları biliyorsunuz. Ülke gündemindeki seçimlerden ötürü, yönetimimize bir zaman tanımamız gerektiğini ve bu zaman içerisinde bir durulma yaşayacağımızı söylemiştik. Bu anlamda 31 Mart’tan sonraki seçimlerden sonra bazı şeylerin olabilmesi için birbirimizi bekledik. Şimdi seçimler oldu, seçimler süresince oyuncularımızın birçok alacakları vardı. Kendileri de buna sabır gösterdiler. Zaman tanınması için yönetimimiz ricada bulunmuştu. Çocuklarla hep konuştuk, seçim olursa birçok şeyin aşılacağını söylediler, sorunların giderileceğini söylediler. Biz de bu doğrultu da çocuklarımıza söz verdik. Ben de görüştüğüm yerlerden aldığım duyumları çocuklarımla, yönetimle ve sizlerle paylaştım” dedi.

Liglerin Mayıs ayı ortasında bittiğini hatırlatan Giray Bulak, “Ocak, Şubat’ta UÇK’ya (Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) başvuran oyuncular, Türkiye genelinde sorunlarını çözüyorlar ama bizim çocuklarımız çok duyarlı davrandılar. Giden arkadaşları, ayrılan arkadaşları hem bizden alacaklarını aldı hem de gittikleri yerden alacaklarını alacaklar” dedi.

“HERKES ALKIŞLADI”

Oyuncuların uzun süredir fedakarlık yaptığını altını çizen Giray Bulak, “Bu çocuklarımız bu kadar fedakarlık yapmasına rağmen, hep kendilerini alkışladık. Ne dedik; ‘Bravo size, insanlık gösterdiniz, duruş budur, Balıkesirlilik duruşu budur.’ Taraftar sahip çıktı, basın sahip çıktı. Basın birçok şeyi gördü ama yazmadı. Bunları biliyoruz ve bu çocukların bu duruşunu alkışladınız. Ben de onları alkışlıyorum. Ben onların önüne geçtim ve onların çok fazla konuşmalarına müsaade etmeden her şeyi üzerime alarak ben konuştum” dedi.

“GİDEN ARKADAŞLARI İKİ KEZ KAZANDI”

Oyuncuların bu şehirde hiçbir zaman kötü pozisyona düşmesini istemediğini belirten Giray Bulak, “Çünkü insanlar bir parça para konuşup gündeme geldiği zaman yanlış anlaşılıyor ama bu çocuklar 7-8 aydır fedakarca davranıyor. Arkadaşları iki defa para kazanırken, onlar para kazanamıyor. Alacaklarını ancak 15 Nisan’a kadar UÇK’ya verirlerse sezon sonunda alma hakları doğacak. Dolayısıyla bu vakti geçirirlerse bu haklarından da vazgeçmiş olacaklar ve Haziran’a Temmuz’a kalacak. Birçoğu transfer yapacak, belki gidecek, belki kulüp onlarla anlaşmayacak. Onların bu haksızlığı yaşamasını ben içime sindiremem. Çünkü oyuncularımı ben durdurdum, ben onun mücadelesini verdim” dedi.

“SAKAT, SAKAT OYNADILAR”

Uzun süredir 13-14 oyuncu ile mücadele ettiklerini dile getiren Giray Bulak, “Sağ olsun genç takım oyuncuları, bu çocuklara takviye yaparak onların yükünü hafifletti. Onları da tebrik ediyor, alkışlıyorum. Sakat sakat oynayan oyuncularımız oldu. Hala sakat sakat kadroya girenler oluyor. İstanbulspor maçında 11 tane oyuncumuz var. 12’nci oyuncumuz yok. Aşağıdan aldığımız 7 tane genci yazacağız. Bu hafta belki sakat Furkan’ı kadroya yazacağız, geçen hafta sakat Cüneyt’i kadroya yazdık. Çapar ameliyatlı, Çapar’ı kadroya yazdık ki rakip kadromuzu gördüğü zaman desin ki Cüneyt var kadroda, Furkan var, Çapar var kadroda. Bu çocuklar bu kadar fedakarlık yapıyorlar ve biz bunun karşılığını veremiyoruz” dedi.

“AYIN 15’İNE KADAR PARALAR ÖDENSİN”

Toplantının amacını özetleyen Giray Bulak, “Biz, bu şehrin ismini hep dik tuttuk. İyi oynayarak, iyi mücadele ederek, şehri sahiplendik. Şimdi şehrin ileri gelenleri bizi sahiplensin. Yoksa farklı bir şey yapacağımız yok. Ama lütfen bu çocukların haklarını yerine getirelim, verelim. Biz bekledik, belediye başkanımız seçildi doğru. Bizim yanımızda bunu biliyoruz. Kulübün yanında bunu da biliyoruz. Yerel yönetim bizim yanımızda, kulübün yanında bunu da biliyoruz ama hep söz, hep söz, hep söz bu zamana kadar gelindi. Bundan sonra sözden ziyade eyleme geçilmesi lazım. Yani para ödenmesi lazım. Bu çocukların niyeti yönetime zaman tanıyıp, 15’ine kadar paralarının ödenmesidir” dedi.

“SADECE EYLÜL’DE MAAŞ ALDIK”

Kulüp personeliyle birlikte teknik kadronun da maaşlarını alamadığını belirten Giray Bulak, “Bu çocuklar bugüne hep prim alacaklarıyla geldi, hala prim alacakları var içerde. Biz onuda çok önemsemiyoruz ama alacakların ödenmesini çok önemsiyoruz. Bu çocuklar alacaklarının 4’te 3’ünü almadılar. Mesela personelimiz 5 aydır maaş almıyor. Antrenör kadrosu sadece Eylül maaşı aldık. Eylül’den bu yana maaş almadık. Hem oyuncular, hem çalışanlar hem de hoca kadrosu artık yaptığı bu fedakarlığın karşılığını bekliyor” dedi.

ATİLLA ÖZMEN: BALIKESİRLİ OLARAK KONUŞUYORUM

Oyuncular adına konuşan kaleci Atilla Özmen, “Hocamızın dediklerine bire bir katılıyorum. Ben bir Balıkesirli olarak aslen konuşmak istiyorum. Tüm takım, hocalarımız, takımımız, personelimiz inanın nüfus kağıdında Balıkesir yazan çoğu insandan daha fazla bu kulübü sahiplendi. Şunu söylemek istiyoruz, şehrimiz bir seçim sürecinden geçti. Ne bir antrenmana çıkmama ne bir basın açıklaması yapma gereği duymadık. Çünkü açıkçası Balıkesirspor gibi büyük bir camiayı siyasete alet etmek istemedik. Çok büyük sıkıntılarımız vardı, hocamıza bunu söyledik ve dile getirmesini istedik” dedi.

“ŞEHRİN EN BÜYÜK MARKASINA SAHİP ÇIKILSIN”

Şehrin en büyük markasına sahip çıkılmasını istediklerini belirten Atilla Özmen, “Burada kimseyi suçlamıyoruz, kimseye suç bulmuyoruz. Ama durum Balıkesirspor için vahim durumda. Yönetimimize teşekkür ediyoruz, maddi manevi ellerinden geldikçe destek oluyorlar. Son maçı görüyorsunuz 90+6’da gol atıyoruz, 1 puan almak için son ana kadar saldırıyoruz. Sahaya çıktığımızda asla para düşünmüyoruz. Benim şehirden beklentim, bu büyük camiaya ve oyunculara sahip çıkılmasıdır” dedi.