Spor Toto 1. Lig 16. Hafta mücadelesinde Adana Demirspor’u konuk edecek Balıkesirspor BALTOK, hazırlıklarını sürdürüyor. Yaşadıkları ekonomik sorunların giderek arttığını belirten kırmızı – beyazlı ekibin teknik patronu Giray Bulak, oyuncuların büyük çoğunluğunun alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurduğunu söyledi.

Balıkesirspor BALTOK, yarın oynanacak Adana Demirspor müsabakasının hazırlıklarına devam ederken, kırmızı – beyazlı ekibin Teknik Sorumlusu Giray Bulak, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Takımın son durumunu değerlendiren tecrübeli teknik adam, ekonomik sorunların had safhada olduğu belirterek, şehrin tüm dinamiklerini göreve çağırdı.

Çaykur Rizespor ve Gazişehir Gaziantep maçlarına değinerek sözlerine başlayan Giray Bulak, “Çaykur Rizespor ile oynanan kupa maçında az süre alan isimleri değerlendirdik. Rövanş maçında da aynısını yapmaya düşünüyoruz. Belki kadro derinliğimiz yok ama oyun tarzımızı sürekli hale getirdik. Onlara oynama imkanı verirken bize de katkı sağlayacak oyuncuları tespit edeceğiz” dedi.

Spor Toto 1. Lig’de ilk yarının tamamlanmasına iki hafta kaldığını hatırlatan Giray Bulak, “Geçtiğimiz hafta iyi oynadık ve iyi sonuç aldık. Çocuklara teşekkür ediyorum. Her şeylerini ortaya koydular ve başarılı oldular. Konsantre olduğumuz zaman yenemeyeceğimiz takım yok. Ancak bir parça farklı düşündüğümüz zaman alt sıradaki takımlara puan kaybediyoruz” dedi.

“TARAFTARIMIZ GELİR Mİ? BİLMİYORUM”

Adana Demirspor müsabakasının önemini dile getiren Giray Bulak, “Adana Demirspor ile oynayacağız. Rakibimiz, ligin iyi ekiplerinden ve saygı duyulacak bir takım. Kendilerini iyi ağırlayacağız. Bu maçı çok önemsiyoruz. İnşallah iyi bir sonuç alacağız. Bütün gayretimiz kazanmak üzerine olacak. Çünkü kendimizi ve rakiplerimizi biliyoruz. Cumartesi günü oynayacağız. Taraftarımız gelir mi bilmiyorum? Ama gelirlerse çok farklı bir takım görüntüsü mutlaka çizeceğiz. Glumac, Sedat ve Cumali sarı kart cezalıları oldukları için bu maçta oynayamayacaklar” dedi.

“BU BÖYLE OLMAMALI”

Yaşadıkları sorunlara Balıkesir’in duyarsız kaldığını iddia eden Giray Bulak, “Sorunlarımız var. Bunu şehrin bilmesi gerekiyor. Yöneticiler biliyor ama söyleyemiyorlar. Bu şehirde Balıkesirspor takımı bu kadar yalnız olmamalı. Sadece yöneticilerin sırtına yük binmemeli. Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, adaylara ve şehrin dinamiklerine sesleniyorum. Bu böyle olmamalı. Bu çocukların ödemeleri var” dedi.

BULAK: VALİMİZ ÖN AYAK OLSUN

Oyuncuların genelinin alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurduğunu belirten Giray Bulak, “Bu, bu çocukların ayıbı değildir. Bu şehirde bu durum 2-3 senedir yaşanıyor. Demek ki şehir duyarsız kalıyor. Valimizin ön ayak olması lazım. Bu şehrin büyüğü şu anda kendisidir. Bir komisyon oluşturulmalı. Balıkesir’in gururu Balıkesirspor’dur. Hiçbir siyaset burada Balıkesirspor’u göz ardı edemez” dedi.

BÜYÜKAKIN: ACİL 3 MİLYON LAZIM

Alacakları olan futbolcuların federasyona başvurduğunu doğrulayan Balıkesirspor Baltok Basın Sözcüsü Kemal Büyükakın da “Futbolcularımızın federasyona gitmeleri en doğal hakları. Bizler de üzerimize düşenleri yerine getirmek için şehrin dinamiklerine giderek onlarla görüş alışverişinde bulunmak istiyoruz. Şu anda acil ödenmesi gereken para 3 milyon lira  ve bunu ay sonuna kadar bulmamız gerekiyor” dedi.