Gençlerbirliği ve Kardemir Karabükspor galibiyetleri ile moral bulan Balıkesirspor BALTOK, 46. dakikadan itibaren yarın oynanacak Ümraniyespor müsabakasının hazırlıklarını tamamladı. Lig ve kupa maçları nedeniyle zorlu bir sürece girdiklerini belirten kırmızı – beyazlı ekibin teknik patronu Giray Bulak, Ümraniyespor müsabakasını da kazanarak daha iyi yerlere gelmek istediklerini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından kaldığı şartlardan devam etmesi yönünde karar verilen Balıkesirspor BALTOK – Ümraniyespor karşılaşması yarın tamamlanacak. Müsabaka öncesinde basın mensupları ile bir araya gelen Balıkesirspor BALTOK Teknik Sorumlusu Giray, takımın son durumunu değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta oynanan Kardemir Karabükspor karşılaşmasının bekledikleri gibi geçtiğini dile getiren Giray Bulak, “İki haftada bir iyi, bir kötü oyun neticesinde kazanılan 6 puan bizi mutlu etti. Zaten Karabükspor maçında çok çok iyi oyun beklemiyorduk. Sonuçta oyuncuların motive olabileceği bir oyuncu profili yoktu karşılarında. Tanımadıkları, bilmedikleri, hiç karşılaşmadıkları çocuklarla oynayacaklardı. Rakibini bilirsin ona göre önlem alırsın. Böyle bir şey yoktu. Geçen hafta da benzer şeyleri söylemiştim. Sonuçta buralardan 3 puanla dönmek önemli” dedi.

Ümraniyespor karşısında kazanmak için mücadele edeceklerini belirten Giray Bulak, “Allah’a şükür 2 tane maç kazandık, üçüncüsüne de talibiz. Yarım bir maç oynayacağız. Ümraniyespor maçının ilk yarısı oyun anlamında bizim için olumluydu. Umarım Ümraniyespor maçından 3 puan kazanıp ligde daha iyi yerlere gelmek istiyoruz” dedi.

“İŞTAHIMIZ KABARDI”

Son iki haftada alınan 6 puanın iştahlarını kabarttığını ifade eden Giray Bulak, “Ümraniyespor maçından sonra oynayacağımız 4 maç, ligin tepesini ilgilendiren maçlar. Hem kendi kaderimizi, hem de ligin kaderini belirleyecek takım olacağız sanki. O bakımdan oyuncularımızın iştahı kabarıyor. Çünkü hep 6 puanlık maçlar oynayacağız. Önümüzdeki 5 tane maç, 6 puanlık maç. Bu 6 puanlık maçlardan çok iyi dönersek çok avantajlı bir takım haline geliriz” dedi.

TARAFTARDAN DESTEK İSTEDİ

Önümüzdeki bir aylık sürecin zor bir dönem olacağını belirten Giray Bulak, “Bir ayda 8 tane maç oynayacaktık. Biri gitti 7 tane kaldı. Zor aya giriyoruz. Aralık ayı bizim için en zor ay. Hem doğa şartları hem de maçlar açısından. Bu bir aylık süre bizim neleri yapıp neleri yapamayacağımızın göstergesi olacak. İnşallah iyi kenetlenip bu işi kotarmak istiyoruz. Taraftarımızdan Ümraniyespor maçında stada gelerek destekte bulunmalarını istiyorum” dedi.