Balıkesirspor, Cuma günü oynanan Hatayspor karşılaşmasıyla sezonu tamamladı. Maçı, Atatürk Stadyumu veya ekran karşısında izleyenler, gelecek sezonun fragmanını seyretti.

Fragmanı izledikten sonra keyif alan veya heyecanlanıp, bir an önce yeni sezonun başlayacağı günü iple çeken var mı?

Olduğunu sanmıyorum…

Abartmadan yazıyorum ki Balıkesir kafayı değiştirmezse gelecek sezon 34 bölümlük böyle bir seri izleyeceğiz.

Türüne dram mı dersiniz, komedi mi dersiniz? Onu bilmem ama hiçbirimizin midesi bu üzüntüyü kaldırmaz ve “Keşke hiç oynamadan, küme düşseydik” diyecek duruma geliriz.

Küme düşmekten bahsetmişken, ulu orta ‘Oyuncunun Burnunu Sürtmek’ten bahsedip, yalancı pehlivanlık yapmaya devam edersek, yine FIFA’dan gelecek bir yazı ile Balıkesirspor soluğu 2. Lig’de alır.

Bu nedenle çok geç olmadan herkes aklını başına alsın…

Balıkesirspor’un maddi ve manevi anlamda en büyük umudu olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma’da yaptığı açıklamalarda, Balıkesirli’lerin kulübü sahiplenmediği ve BALTOK iştirakçilerinin de durumdan şikayetçi olduğundan dem vurarak, belediye kaynaklarının kırmızı-beyazlı kulüp için kullanılmasının sıkıntı yaratacağını dile getirdi.

O zaman ben de “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, BALTOK Projesini, Avlu Projesi veya Çamlık Projesi’ni yaparken bana mı sordu” derim.

Ayvalıklı’lar yıllardır altyapı sorunlarından şikayet ederken, “Cunda Köprüsü Projesi Ayvalıklı’lara mı soruldu” diyerek de listeyi uzatabilirim.

Çünkü bu projeler de buralara harcanan paralar da benim gibi birçok Balıkesirli’nin içine sinmedi…

Konuya bir başka açıdan bakacak olursak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, futbolu veya Balıkesirspor’u sevmek ya da desteklemek zorunda değil. Ancak her fırsatta yaptığı ‘Şehrin En Önemli Markası’ tanımlaması onu buna mecbur kılıyor.

Yücel Yılmaz’ın 21 Nisan’da ziyaret ettiği Balıkesirspor Kulübü’nde sarf ettiği “Elimizden geleni yapacağız. Ben, yerel yönetici olarak tasarruflarımı kullanmak eğilimindeyim. Yasal bir yetkim varsa, bu yetkiyi sonuna kadar kullanarak, Balıkesirspor’un mevcut durumdan çıkmasını sağlayacağım” sözleri de tarihe not olarak düşüldü.

Bu nedenle Yücel Yılmaz ve ekibinin “Balıkesirspor, bizim öncelikli sorunumuz değil” deme hakkı olmadığı gibi kırmızı-beyazlı kulübün de kaybedecek zamanı yoktur.

Acil olarak Nuno Andre Coelho’nun burnunu sürtmekten vazgeçilmeli, sürtülen burnun Balıkesirspor’un olduğu idrak edilip, gerekli para tamamlanarak, bu dosya kapatılmalı ve ilk tehlike kazasız-belasız savuşturulmalıdır.

Sonrasında Balıkesirspor’un 31 Mayıs’ta yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’una müdahil olunmalı ve gemiyi su üstünde tutabilecek aklı-ı selim bir kaptan, dümene geçirilmelidir.

Ondan sonra konuşacak, yazıp-çizecek veya proje üretecek vaktimiz olacak.

Aksi halde Balıkesirspor’un istifa eden başkanı Mustafa Bahçeci’nin “Altyapını meyvelerini toplamaya başladık” derken, Milli Takım kampına çağırıldıkları için gururlandığı Orçun Derbay ve Mehmet Eren Akgül’ün olgunlaştığında formasını giyebileceği bir takım kalmayacak.