Portekiz’in Porto kentinde düezenlenen Üniversiteler Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Balıkesir Üniversitesi Futbol Takımı, gruptaki üçüncü maçında Bochum Üniversitesine 2-0 mağlup oldu ve final grubu şansını yitirdi. Sıralama turu ilk karşılaşmasında Amsterdam Üniversitesi’ni 4-2 mağlup etmeyi başaran Balıkesir Üniversitesi Futbol Takımı’nın mücadelesi devam ediyor.

Balıkesir Üniversitesi Futbol Takımı 9 kişi tamamladığı maçın ardından oluşan sıralama sonrası çeyrek final şansını yitirdi. Gruptaki diğer maçta ise Basel Üniversitesi, Amsterdam Üniversitesini 4-0 mağlup etti. Bu sonuçlarla grubu, Bochum Üniversitesi 7, Basel Üniversitesi 5, Balıkesir Üniversitesi 4 puanla tamamlarken, Amsterdam Üniversitesi puan alamadı.

Gruplarda ilk iki sıra dışındaki takımların sıralama turu maçları oynamaya devam ettiği şampiyonada Balıkesir Üniversitesi Futbol Takımı, bu turdaki ilk maçında grup aşamasında da mağlup ettiği Amsterdam Üniversitesi ile karşılaştı. Şampiyonayı iyi bir sırada tamamlamak amacıyla mücadeleye devam eden Balıkesir Üniversitesi Futbol Takımı, mücadeleden 4-2’lik galibiyetle ayrıldı.

PAZAR GÜNÜ

BAUN’lu futbolcuların yarın ve Pazar günü gerçekleştirecekleri sıralama turu müsabakalarının ardından Balıkesir Üniversitesinin şampiyonadaki sıralaması belli olacak.