TFF 1. Lig’in bugün belirlenen fikstürüne göre 2017-2018 sezonuna sahasında oynayacağı Adana Demirspor karşılaşmasıyla başlayacak olan Balıkesirspor, ikinci hafta Erzurum deplasmanına gidecek. Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, genel olarak iyi bir kura çektiklerini ifade ederken, kırmızı-beyazlı takımın teknik sorumlusu Can Cangök, sezona galibiyetle başlamalarının avantaj olacağını söyledi.

“LİGİN YENİLERİYLE DEPLASMANDA OYNAYACAĞIZ”

Fikstür çekiminin ardından oluşan müsabaka programını değerlendiren Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, “Sezonun henüz başında ligin yenisi olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Ankaragücü ve Çaykur Rizespor gibi bize göre kapalı kutu olacağını düşündüğüm takımlarla deplasmanda karşılaşacağız. Dördüncü ve beşinci hafta üst üste iki deplasmana gideceğiz” dedi.

Genel olarak bakıldığında ise iyi bir kura çektiklerini belirten Remzi Boncuk, “Ancak TFF 1. Lig’in ne kadar enteresan bir lig olduğunu hepimiz biliyoruz. Sonuçta 17 takımın hepsiyle karşılaşacağız. Sonuç olarak biz iyi olduğumuz sürece, kiminle ne zaman oynadığımızın çok önemi yok” dedi.

“MORALLİ BAŞLAMAK AVANTAJ SAĞLAR”

Sezonun ilk karşılaşmasının içeride olmasını iyi değerlendireceklerini ifade eden Balıkesirspor Teknik Sorumlusu Can Cangök, “Sahamızda ve seyircimizin önünde kazanarak sezona moralli bir başlangıç yapmak bize avantaj sağlayacak. Ancak, TFF 1. Lig’in bu sezon daha zor geçeceğini de unutmamak lazım. Ligimizde mücadele eden takımlar kemikleşmeye başladı. Bu da mücadele ve kaliteyi arttırıyor” dedi.

Önceki sezonlarda görüldüğü üzere her takımın, her takımı yenebildiğini hatırlatan Can Cangök, “Futbolu oynamak üzerine kurulu bir takımımız var. Oynatmamak için de gerekli çalışmaları yapacağız. Kağıt üzerinde kolay gibi görünse de mücadele etmeden hiçbir karşılaşma kazanılmıyor. Bu düşünceyle sezona başlayıp, zorlu rakiplerimizin arasında kendimize en iyi yeri bulacağız” dedi.

İrfan DUROĞLU-Özel Haber