Bu yıl dördüncüsü düzenlenen EUSA 2018 Avrupa Üniversite Oyunları, Portekiz’in Coimbra ketinde devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) sporcuları oyunların judo branşına damga vururken, Beden Eğitimi ve Yüksekokulu öğrencisi Ümmühan Kabak, 63 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.

Portekiz’in Coimbra kentinde 15 Temmuz 2018 tarihinde başlayan Avrupa Üniversite Oyunları’nda Judo branşında Türkiye adına mücadele veren Balıkesir Üniversiteli sporcular, elde ettikleri başarılı sonuçlarla gurur kaynağı oldu.

Şampiyonada 24 Temmuz Salı günü gerçekleşen müsabakalarda tatamiye çıkan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden Ümmühan Kabak, 63 kiloda altın madalyaya uzanarak, Avrupa Şampiyonu oldu.

Müsabakalarda 48 kiloda Nazlıcan Kılıç ve 52 kiloda Rabia Şenyayla da Avrupa üçüncüsü olma başarısı göstererek bronz madalya kazandı. Judo müsabakalarının son gününde ağır sıklette tatamiye çıkan Nursel Eleren de Avrupa üçüncü olarak bronz madalyaya uzandı. 48 Kiloda mücadele eden Balıkesir Üniversitesi’nin diğer öğrencisi Melisa Çakmaklı ise beşinci oldu.