Edremit Belediyesi Gürespor, bugün oynanan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 10. Hafta mücadelesinde Nesibe Aydın’ı 63-57 mağlup etti.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma, konuk takımın Melis Dilara Lafatan’ın sayısıyla başladı. Edremit Belediyesi Gürespor, Rana Aydın’ın sayılarıyla 4-2 öne geçti. Melis Dilara Lafatan’ın turnikesine Canan Karsavran üçlükle karşılık verdi.

Nesibe Aydın, Pınar Turan’ın üçlüğü ile skoru 9-13 yaptı. Canan Karsavran’ın üçlüğü ile skoru 14-14 yapan Körfezin Melekleri, Merve Usal’ın üçlüğü ile öne geçtiği periyotu 17-16 önde tamamladı.

İkinci periyotun ilk sayısı, ikinci dakika tamamlanırken, konuk takımda Selvin Türkmen’in turnikesiyle geldi. Marie Mc Morris’in atışına Merve Usal, üçlükle karşılık verdi ve skor, 20-20 oldu. Edremit Belediyesi Gürespor, Merve Usal’ın üçlüğü ile 25-23 öne geçti. Marie Mc Morris, skoru bir kez daha eşitledi.

Büşra Yüksel’in sayısına Selvin Türkmen’in üçlüğü ile yanıt veren konuk takım, skoru 31-30 yaptı. Marie Mc Morris, Nesibe Aydın’ı 31-32 üstünlüğe taşıdı. Gizem Kazali, farkı 3 sayıya çıkardı. Ebru Aslan, skoru 33-34 yaptı ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

8-0’LIK SERİ GELDİ

Ceren Gökdemir, skoru 33-36 yaptı. Körfezin Melekleri, Ebru Aslan, Rana Derin ve Suzan Demirer’in sayılarıyla 8-0’lık seriye imza atarak, 41-36 öne geçti. Merve Usal’ın üçlüğü ile fark 6’ya çıktı. Periyotun son sayılarını Suzan Demirer’in serbest atışlarıyla bulan Edremit Belediyesi Gürespor, son periyota 48-42 önde girdi.

Final periyotunun ilk sayısını Zeynep Koral’ın üçlüğü ile Nesibe Aydın buldu. Suzan Demirer ve Ceren Gökdemir’in karşılıklı sayıları ile skor, 50-48 oldu. Merve Usal’ın üçlüğünün ardından Gönül Dönmez’in turnikesiyle fark 9 sayıya çıktı. Suzan Demirer, skoru 63-52 yaptı. Pınar Turan’ın üçlüğü ile fark 6 sayıya düştü ve Edremit Belediyesi Gürespor, salondan 63-57 galip ayrılarak, sezonun üçüncü galibiyetini aldı.