Balıkesir amatör futbolunun lokomotif takımlarından olan Bahçelievler Ceylanspor, kız güreşçilerin gelişimine de destek veriyor. Pazar günü yapılacak Uluslararası Yasemin Adar Minik Kızlar Güreş Turnuvası’nda mindere çıkacak kızlar, hazırlıklarını iddialı bir şekilde sürdürüyor.

Kız güreşçilerin lisans işlemlerini tamamlayan Bahçelievler Ceylanspor Başkanı Turan Arı ve Başkan Vekili Raşit Ataş, hazırlıklarını sürdüren güreşçileri ziyaret ederek moral verdi. 11-13 yaş grubundaki kız güreşçilere malzeme desteği sağlayan yöneticiler, turnuva öncesinde başarı diledi.

Genç güreşçilere en iyi şekilde destek olmaya çalıştıklarını belirten Bahçelievler Ceylanspor Başkanı Turan Arı, “Pazar günü, Dünya Şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar adına yapılacak olan turnuvada şampiyon çıkartmak istiyoruz. Daha sonraki hedefimiz, Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlarının Balıkesir’den çıkması. Bunun için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” dedi.

PAZAR 11:00’DE BAŞLIYOR

Türkiye genelinde 35 kulüp ve 400 güreşçinin katılması beklenen 2. Uluslararası Yasemin Adar Minik Kızlar Güreş Turnuvası, 24 Mart Pazar günü, saat 11:00’de Şehit Turgut Spor Salonu’nda yapılacak güreşlerle start alacak.