Yeni sezon hedefini Venüs Sultanlar Ligi olarak belirleyip, transfer çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyespor, Ayşe Kılıç ve Pınar Motur ile sözleşme imzaladı. Genel Kurul’da yeniden başkan seçilen Yusuf Hocaoğlu’nun ‘Voleybol takımı lokomotif olacak’ açıklamasıyla iddiası yenilen Büyükşehir Belediyespor’da transfer görüşmeleri sürüyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’DA 2 İMZA

2017-2018 Sezonu için iddialı bir takım oluşturmak için ilk olarak Katherine Bell ile sözleşme imzalayıp, daha sonra da eski liberosu Elif Kavrar’ı kadrosuna dahil eden Büyükşehir Belediyespor, dün de Ayşe Kılıç ve Pınar Motur ile sözleşme imzaladı.

Üçüncü transfer görüşmesinde 2014-2015 sezonunda Elif Kavrar ile birlikte Büyükşehir Belediyespor forması giyen smaçör Ayşe Kılıç ile görüşen yöneticiler, bu oyuncu ile de anlaşma sağlayıp, sözleşme imzaladı.

2014-2015 Sezonunda Büyükşehir Belediyespor kadrosunda bulunan 31 yaşındaki Ayşe Kılıç, geçtiğimiz sezon Alaşehir Belediyespor’un Play-Off grubunda mücadele etmesinde önemli rol oynadı.

Büyükşehir Belediyespor’un dördüncü transfer haberi ise geçtiğimiz sezon Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Katherine Bell’in takım arkadaşı olan Pınar Motur’dan geldi.

24 yaşındaki orta oyuncu pozisyonunda oynayan Pınar Motur, daha önce Vakıfbank, Eczacıbaşı, Karşıyaka, Yeşilyurt ve Seramiksan takımlarında oynadı.