Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen üniversiteler spor şampiyonalarına katılan Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) öğrencileri, elde ettikleri başarılarla dikkat çekiyor.

Son olarak Triatlon, Taekwando ve Judo Şampiyonalarına katılan Balıkesir Üniversitesi öğrencileri, bireysel ve takım düzeyinde şampiyonlukları üniversiteye kazandırmayı başardı.

Triatlon’da 4 Altın Madalya; Kadınlar ve Erkeklerde Şampiyon BAÜN

24 Nisan’da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Triatlon Şampiyonasında, Triatlon Kadın Takımından İlayda Kara ve Erkek Triatlon Takımından Ali Mutlu Türkiye Şampiyonu oldu. Takım klasmanında Balıkesir Üniversitesi Kadın ve Erkek Triatlon Takımları Türkiye Şampiyonu oldu.

Taekwondo’da Altın Madalya

15-18 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Taekwondo Şampiyonasında Erkek Taekwondo Takımından Talha Bayram +87 kg.da şampiyon oldu.

Judoda 4 Altın Madalya; Kadın Takımından Türkiye Şampiyonluğu ve İkincilik

14-17 Nisan tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Judo Şampiyonasında; Nursel Eren +78 kg. ve açık sıklette, Kader Divan 52 kg., Merve Koçer de 48 kg.da şampiyon oldu.

Tuğba Akbudak’ın 52 kg.da üçüncü olduğu şampiyonayı; Büşra Naçar, Uğur Sarıkaya ve Seçil Kümüş kendi kategorilerinde beşinci olarak tamamladı. Kadın Judo Takımının Türkiye Şampiyonu olarak tamamladığı şampiyonada Kata da ise Kadın Takımı Türkiye ikincisi oldu.