Türkiye Basketbol Ligi’nde normal sezonun son maçında Ankara DSİ’yi deplasmanda 100-118 mağlup eden Karesispor, istediğini aldı. Böylece ligi Bursaspor’un ardından ikinci sırada tamamlayan kırmızı-beyazlılar, Play-Off  mücadelesinde Akhisar Belediye ile eşleşti.

Ankara DSİ Etlik Spor Salonu’nda oynanan Reha Öz’ün serbest atışlarıyla başladı. Ankara DSİ, Michael Weaver’in atışıyla skoru eşitledi. Stanley Heath ve Hazer Avcı’nın karşılıklı serbest atışlarıyla skor, 3-3 oldu. Stanley Heath’ın atışına Reha Öz üçlükle cevap verdi. Kaan Sarıaslan’ın turnikesi başkent ekibini 7-6 öne geçirdi. Hazer Avcı’nın sayısını Stanley Heath, turnikeyle yanıtladı. İbrahim Yıldırım ve Osman Gökhan Şirin’in karşılıklı üçlükleriyle skor, 12-11 oldu.

Sıçrayarak yaptığı atıştan sayıyı bulan Hazer Avcı, basket faulü de kaçırmadı. Soner Şentürk’ün sayısı ile skor, 12-16 oldu. Osman Gökhan Şirin farkı 2’ye düşürdü. İbrahim Yıldırım’ın turnikesine Gökhan Orçun Tunca, üçlükle cevap verdi. Eugene Teague’in serbest atışına üçlükle karşılık veren isim yine Gökhan Orçun Tunca oldu ve Ankara DSİ, 20-19 öne geçti.

İLK ÇEYREK KARESİSPOR’UN

Eugene Teague’in atışı, Karesispor’u 20-21 üstünlüğe taşıdı. Hazer Avcı’nın üçlüğü farkı 4’e çıkardı. Gökhan Orçun Tunca’nın üçlüğü bir kez daha isabet buldu. Eugene Teague’in atışına karşılık Umur Peten’in turnikesinden geldi. Eugene Teague’in serbest atışının ardından Hazer Avcı’nın turnikesiyle skor, 25-29 oldu. Hazer Avcı’nın kullandığı serbest atışla fark 5’e çıktı. Eugene Teague, skoru 25-31’e taşıdı. İbrahim yıldırım’ın turnikesi farkı 7’ye çıkardı. Volkan Aydın’ın atışına Cem Coşkun turnike ile yanıt verdi ve ilk çeyrek Karesispor’un 29-35 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyot, Eugene Teague’in isabetli atışıyla başladı. Ankara DSİ, Cem Coşkun’un üçlüğü ile farkı5’e düşürdü. Soner Şentürk’ün turnikesine Berkay Demirci, üçlükle misilleme yaptı. Turnikeden de sayıyı çıkaran Cem Coşkun, farkı 2’ye indirdi. Eugene Teague’in serbest atışlarıyla skor, 37-41 oldu. İsabetli üçlüğü ile farkı 1’e düşüren Anıl Demirkan, 06:47’de başkent ekibini 42-41 öne geçiren atışı yaptı.

Karesispor’un yeni transferi Daniel Orton, yeni takımı ile ilk sayısına imza attı ve skor, 42-43 oldu. Tuğberk Gedikli, farkı 3’e çıkardı. Ankara DSİ, Anıl Demirkan ve Stanley Heath’ın serbest atışlarıyla 46-45 öne geçti. Seray Yıldırım’ın atışına Michael Weaver, üçlükle cevap verdi ve skor, 49-47 oldu. Cem Coşkun, farkı 4’e çıkardı.

İLK YARI 54-55 SONA ERDİ

Tuğberk Gedikli’nin atışına Anıl Demirkan, üçlükle cevap verdi. Eugene Teague’in atışıyla skor, 54-51 oldu. Tuğberk Gedikli’nin turnikesiyle farkı 1’e düşüren Karesispor, Eugene Teague’in turnikeden bulduğu sayıyla soyunma odasına 54-55 önde girdi.

Üçüncü çeyrek, Reha Öz’ün serbest atışlarıyla başladı. Michael Weaver’in atışıyla skor, 56-57 oldu. Eugene Teague’in atışının ardından Reha Öz’ün üçlüğü de isabet buldu ve Karesispor, farkı 6’ye çıkardı. Stanley Heath’in turnikesine Soner Şentürk yanıt verdi ve fark korundu. Başkent ekibi, Stanley Heath’in serbest ayışıyla farkı 5’e düşürdü.

Karesispor, İbrahim Yıldırım’ın turnikesiyle skor, 59-66 oldu. Stanley Heath’in üçlüğü farkı 3’e düşürdü. Eugene Teague’in atışı skoru, 63-68 yaptı. Stanley Heath’in turnikesi farkı bir kez daha 3’e düşürdü. Osman Gökhan Şirin’in üçlüğü ile skor eşitlendi. Seray Yıldırım’ın atışı Karesispor’u 68-70 öne geçirdi.

TEKNİK FAULLER GELDİ

Periyotun tamamlanmasına 04:33 varken Karesispor benchine teknik faul çalındı. Serbest atıştan sayıyı bulan Umur Peten, Ankara DSİ’yi 71-70 üstünlüğe taşıyan atışı da yaptı. Ümit Sonkoli skoru 71-72 yaptı. Daniel Orton’un turnikesiyle skor, 71-74 oldu. İbrahim Yıldırım’ın serbest atışı farkı 4’e çıkardı.  Stanley Heath’in turnikesiyle skor, 73-75 oldu. Hakemler, 02:29’da bu kez ev sahibi takım benchine teknik faul çaldı. İbrahim Yıldırım’ın serbest atışının ardından Ümit Sonkol’un üçlüğü de isabet buldu ve fark 6’ya çıktı. Daniel Orton’un isabetli atışı skoru 73-81’e taşıdı. Ümit Sonkol’un turnikesi Karesispor’un final periyotuna 77-85 önde girmesini sağladı.

FARK AÇILDI

Son periyot, Soner Şnetürk’ün üçlüğü ile başladı. Eugene Teague’in serbest atışı farkı 12’ye çıkardı. Michael Weaver’in serbest atışlarına karşılık veren Eugene Teague, hemen ardından skoru 79-93’e getiren atışı yaptı. Seriyi smaçla sürdüren Eugene Teague’in ardından İbrahim Yıldırım’ın turnikesi , farkı 18’e taşıdı.

Ankara DSİ, Berkay Demirci’nin üçlüğünün ardından Michael Weaver’in atışıyla skoru 84-97’ye getirdi. Tuğberk Gedikli ve Ümit Sonkol’un atışları Karesispor’un 100’ü aşmasını sağladı. Anıl Demirkıran’ın üçlüğü ile skor, 87-101 oldu. Daniel Orton’un smacına Umur Peten, üçlükle yanıt verdi. Ümit Sonkol’un üçlüğü skoru, 94-107 yaptı. Maçın son sayısını Mehmet Yılmaz ile bulan Karesispor, salondan 100-118 galip ayrıldı.