Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun sonu yaklaşırken Banvit A.Ş.’den bir süredir beklenen ve Türk basketbolunun kulislerinde konuşulan karar geldi. KAP’a yapılan bildirim ile Balıkesir ve ülke basketbolunun lokomotif kulüplerinden olan Banvit Basketbol ve TBL’de mücadele eden Bandırma Kırmızı’nın Banvit A.Ş. ile olan sponsorluk anlaşmalarının yenilenmeyeceği duyuruldu

Şirketin büyük hissesine sahip olan Brezilyalı yatırımcıların kararı doğrultusunda basketbola yatırım yapmak istemeyen Banvit, bir süredir beklenen kararını KAP’a bildirdi.

Gıda sanayinin tanınan şirketi Banvit, Basketbol Kulübü’nden 2019-2020 itibariyle desteğini çekeceğini duyurduğu KAP bildirimi şöyle:

“Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ olarak, Banvit Basketbol Sportif A.Ş. ve Bandırma Kırmızı Basketbol Sportif A.Ş. ile olan Reklam, Tanıtım ve Lisans Sözleşmelerini (anılan sözleşmelerden doğan haklarımız kapsamında) 2019-2020 sezonu itibariyle yenilemeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ

Geçen sezon Sašo Filipovski yönetiminde Türkiye Kupası’nı kazanan Banvit Basketbol, aynı sezon FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de final oynamıştı. Geçen sezon kazanılan Türkiye Kupası Banvit Basketbol’un tarihinde elde ettiği ilk kupa zaferiydi.

Banvit Basketbol, bu sezon da FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselmiş ancak AS Monaco Basket’e elenmekten kurtulamamıştı.