Balıkesirspor’un yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle gelen 2 dönem transfer yasağının ardından şehirdeki sessizliği kırmızı-beyazlı taraftalar bozdu. Kulübün sorunlarına şehrin dikkatini çekmek için yürüyüş düzenleyen taraftarlar, “Balkes’i satanı biz de satarız” şeklinde slogan atarak tepkilerini gösterdi.

TÜİK meydanı olarak bilinen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan taraftarlar adına konuşma yapan Yusuf Erdinç Karakullukçu, Balıkesirspor’un ekonomik sorunlar nedeniyle çıkmaza girdiğini ifade ederek, yabancı oyuncuların alacakları nedeniyle FIFA tarafından transfer yasağı konulduğunu hatırlattı.

Bu cezanın ardından yeni sezonda puan silme ve küme düşürme cezalarının da yaşanabileceğini dile getiren Karakullukçu, “Bu tehlike bir an önce atlatılmalı. Kulüpten sorumlu kişilerin yaşananları bir kenardan izlemesini kabul etmiyoruz. Balıkesirspor kaderine ve yalnızlığa terk edilemez. Şehrin dinamikleri Balıkesirspor’a sırtını dönemez” dedi.

Yürüyüşe forma ve atkılarıyla katılan çok sayıda Balıkesirspor taraftarı daha sonra meşaleler yakarak Milli Kuvvetler Caddesi’nden Ali Hikmet Paşa Meydanı’na yürüdü. Havai fişeklerin de atıldığı yürüyüşte taraftar grubu Onkolikler,

“Balıkesir uyuma, takımına sahip çık” ve “Bal-Kes’i satanı biz de satarız”

Balıkesirspor taraftarının gerçekleştirdiği yürüyüş, sosyal medya üzerinden de büyük ilgi görürken, profesyonel liglerde mücadele eden birçok kulübün taraftar grupları da yaptıkları paylaşımlarla kırmızı-beyazlı taraftarlara destek verdi.

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren yürüyüşe Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu ve Yasin Sağay, CHP İl Başkanı Ender Biçki, CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan ve spor camiasının önde gelen isimleriyle çok sayıda taraftar katıldı.