Uzun süredir başkan arayışlarını sürdüren Balıkesirspor BALTOK’un yeni başkanı Kadir Dağlı oldu. Dün yapılan Olağanüstü Genel Kurul’a katılan 107 delegenin 60’ının oyunu alan Kadir Dağlı başkanlığındaki yönetim kurulu, kırmızı-beyazlı kulübün içinde bulunduğu zor durumdan kurtuluş mücadelesi verecek.

Karesi Alışveriş Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’u yöneten Mehmet Çalışkan başkanlığındaki Divan Heyeti’nde Mustafa Canseven ve Vural Alan da üye olarak görev yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem gereği yapılacak seçimler için adayların listeleri istenildi. Kadir Dağlı ve İbrahim Kaya’nın hazırladığı listeler divana sunuldu. Divan Heyeti Başkanı Mehmet Çalışkan, başkan adaylarını söz vermek amacıyla sahneye davet etti. Kura çekimi ile ilk söz hakkı Kadir Dağlı’nın oldu.

Kürsüye gelen Kadir Dağlı, Balıkesirspor BALTOK ile ilgili olarak şehrin ileri gelenleriyle görüşerek, hazırladıkları proje doğrultusunda yola çıktıklarını söyledi.

Bu doğrultuda iş planı hazırladıklarını dile getiren Kadir Dağlı, “Balıkesirspor BALTOK’u ekonomik anlamda sıkıntıya sokan borçların başında gelen firmanın sahibiyle görüştük. Kendisi bizi gayet olumlu karşıladı. Kendisinin bu yöndeki düşüncelerini bizimle paylaştı. Görüşme neticesinde orta noktayı bulduğumuza inanıyorum” dedi.

Nuno Andre Coelho’nun menajeriyle de görüştüklerini ifade eden Kadir Dağlı, “Kulübümüzün yaşadığı sıkıntıları ve gelinen noktada bundan sonra yaşanabilecekleri kendisine bir kez daha anlattık. Onlarla da olumlu bir görüşme yaptık” dedi.

“SÜPER LİG SÖZÜ VERMİYORUZ”

Balıkesirspor BALTOK’un sorunlarına gerçekçi olarak bakacaklarının altını çizen Kadir Dağlı, “Buradan kimseye Süper Lig’e çıkacağız diye söz vermiyoruz. Biz, takımımızı Spor Toto 1. Lig’de tutmaya ve borçlarımızı düzenli bir şekilde ödeyerek, eritmeye çalışacağız. Altyapı ilgili önemli projelerimiz olacak. Ancak bunlar için vaatte bulunmak istemiyorum. Sorunlarımızı öncelik sırasına göre çözmeye çalışacağız” dedi.

İkinci olarak konuşan diğer başkan adayı İbrahim Kaya ise “Kulübümüzün kuruluşundan bu tarafa hizmet veren herkesi saygı ile selamlıyorum. Balıkesirspor, hepimizin ortak paydası, hepimizin ortak değeri. Kulübümüzün iyi yönetilmesi hepimizi gururlandıracak. Biz, Balıkesirspor kayyuma kalmasın düşüncesiyle yola çıktık” dedi.

Balıkesirspor BALTOK’un sorunlarının büyük olduğunu hatırlatan İbrahim Kaya, “Çözülemeyecek hiçbir problem yoktur. Aşılamayacak hiçbir borç yoktur. Sadece bir iş adamımız 12 milyon verdi ise bu şehrin yiğitleri varmış. Önce Allah’a, sonra da sizlere ve bu şehre güvenerek yola çıktım. Öncelikli hedefimiz, bu takımı Balıkesirli’lere sevdireceğim. Çünkü bu takım, kimsenin malı değil. Balıkesir çocuklarının kurduğu bu takıma sahip çıkmak, benim boynumun borcudur” dedi.

“HEDEFİMİZ SÜPER LİG ŞAMPİYONLUĞU”

Seçilmesi halinde kulübün zor durumdan kurtulması için gece gündüz demeden gayret sarf edeceklerini belirten İbrahim Kaya, “Hedefimiz, Spor Toto 1. Lig şampiyonluğu değil, Süper Lig şampiyonluğu olacak. Bu takımı seven, gönül veren herkesin bu yolda katkısının olacağına eminim. Biz, elbirliği ile bu işin üstesinden geliriz” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Kadir Dağlı başkanlığındaki liste 60 oy alırken, İbrahim Kaya’nın ekibi ise 45 oy aldı. Sandıktan 2 oy ise boş çıktı.

Buna göre Kadir Dağlı başkanlığında oluşan Balıkesirspor BALTOK’un yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Ali Cihangir Emek, Alper Şayakçı, Fahrettin Şahan, Fuat Koç, Ferit Gündoğdu, İsmail Emre Çiçek, Hidayet Çoban, Mert Diker, Mehmet Demiraslan, Tibet Ağrıoğlu, Murat Atiler, Mustafa Çanakçı, Saadettin Altın, Sefer Coşkun, Sezer Kapmaz, Sezgin Dedeoğlu, Tarık Erkan, Tayfun Deniz, Uğur Atak, Umut Kırtıl

Denetleme Kurulu: Mustafa Baydak, Fehmi Erdem, Mehmet Çalışkan

Disiplin Kurulu: Ali Altıntaş, Ahmet Aydemir, Can Ağaoğlu, Murat Adısanoğlu, Yalçın Dereli

TFF Delegeleri: Umut Kırtıl, Kadir Dağlı

ASKF Delegeleri: Kadir Dağlı, Umut Kırtıl

Seçme ve Sicil Kurulu: Sezgin Dedeoğlu, Murat Atiler, Umut Kırtıl

Onur ve Divan Kurulu: Nazmi Yarış, Hasan Eğinlioğlu, Mahmut Poyrazlı, Ziyaettin Tan, Sami Gökdeniz