Spor Toto 1. Lig’de sıkıntılı bir sezonu geride bırakmaya hazırlanan Balıkesirspor BALTOK’da yaprak dökümü sürüyor. Son 3 buçuk sezondur kırmızı-beyazlı formayı giyen Cüneyt Köz de yaptığı paylaşımla veda ederek, takımdan ayrılan oyuncular kervanına katıldı.

Transfer yasağına rağmen oluşan yeni bir yönetim ve yeni umutlarla Spor Toto 1. Lig 2018-2019 Sezonu’na başlayan Balıkesispor BALTOK, henüz sezonun ilk bölümü tamamlanmadan ekonomik anlamda çaresizliğin kucağına düştü.

Devre arasında dağılma tehlikesi yaşayan kırmızı-beyazlı ekip, taraftar ve yöneticilerin son anda yaptığı müdahale ile bu dönemi 4 fire ile atlattı. Ancak sorunlar ikinci devrede de artarak devam etti. Son olarak Portekizli oyuncu Nuno Andre Coelho’nun alacakları nedeniyle FIFA’dan gelen 6 puan düşürme ve 2 dönem transfer yasağı, bardağı taşıran son damla oldu.

Borcun ödenebilmesi için gerekli olan 762 bin Euro’yu temin edebilmek için Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve sivil toplum kuruluşlarının liderlerinin öncülüğünde toplanan 268 bin lira ve Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı tarafından sağlanan yaklaşık 350 bin lira sorunu çözmeye yetmedi.

Aktif Bank’tan sağlanan 500 bin Euro’luk krediye rağmen, oyuncuya olan borcun ödenmesi yerine ‘Burnunun Sürtülmesi’nin tercih edilmesi ile birlikte 6 puanı silinen Balıkesirspor BALTOK, 2 dönem transfer yasaklısı durumuna da düştü.

Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yönetim kurulunun, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından aldığı Olağanüstü Genel Kurul kararı, ikinci toplantı gününde gerçekleşti. Ancak yönetime talip olan kimse olmadığı için yasa gereği mevcut yönetim görevine devam ediyor.

Son olarak Adana deplasmanında oynanan karşılaşmanın öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Bandırma’da yaptığı açıklamalar, kırmızı-beyazlı oyuncuları Adana Demirspor mücadelesinin ilk dakikasındaki eylemi yapmaya itti.

Adana deplasmanından önce şehri terk eden Steve Beleck ve sosyal medya hesabında yaptığı ‘Finish’ paylaşımı ile ayrılık sinyali veren Okan Alkan, Adana Demirspor karşılaşmasının kadrosunda yer almadı. Maç dönüşü ise Mehmet Boztepe, ayrılık haberini sosyal medyadan duyurdu. Takımdan ayrılan oyuncular kervanına son olarak da Cüneyt Köz katıldı.

“SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR”

2015-2016 Sezonu devre arasında bu tarafa 81 maç formasını giydiği, 1 gol ve 1 asistlik katkı sağladığı kırmızı-beyazlı taraftarlara sosyal medya aracılığıyla veda eden Cüneyt Köz, “Söylenecek çok söz var ama şu saatten sonra sözün bittiği yerdeyiz. Üç yıl boyunca şeref ile taşıdığım ve onurum ile terletme şansı bulduğum bu kutsal forma için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Sezon başından bu tarafa büyük fedakarlıklar göstererek, ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştıklarını belirten Cüneyt Köz, “Başta kulüp personellerimize, takım arkadaşlarıma, hoca ekibimize ve büyük Balıkesirspor taraftarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hakkınızı helal edin, elveda” dedi.

YÖNETİM BASIN TOPLANTISI DÜZENLİYOR

Diğer taraftan Mustafa Bahçeci başkanlığındaki Balıkesirspor BALTOK Yönetim Kurulu, bugün saat 12:30’da kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyecek. Olağanüstü Genel Kurul’da göreve devam etmek zorunda kalan kırmızı-beyazlı yöneticilerin istifa kararını açıklaması bekleniyor.