Balıkesirspor BALTOKun 2014-2015 Sezonu’nda Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden kadrosunda yer alan oyuncularının alacakları nedeniyle başı bir kez daha FIFA ile başı dertte.

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden oyuncu kadrosunda yer alan Nuno Andre Coelho alacakları nedeniyle daha önce FIFA‘ya başvurmuş ve konu FIFA Disiplin Kurulu‘nun önüne gelmişti. Bunun üzerine oyuncu temsilcileri ile görüşen dönemin Balıkesirspor BALTOK yöneticileri, mutabakat sağlamıştı.

Ancak, oyuncuya yapılması gereken ödemeler, son dönemde aksatıldı ve bunun üzerine FIFA prosedürleri yeniden işlemeye başladı. Balıkesirspor BALTOK‘a ulaşan yazı ile oyuncuya olan yaklaşık 1 Milyon Euro ( 6 Milyon Lira) borcun ödenmesi için kırmızı – beyazlı kulübe son olarak 60 günlük süre veren FIFA, aksi halde uygulanacak cezaları da bildirdi.

Gelişmeleri doğrulayan Balıkesirspor BALTOK Basın Sözcüsü Kemal Büyükakın,”Yaklaşık 15 gün önce FIFA’dan bir yazı aldık. Oyuncuyla yapılan mutabakatın yerine getirilmemesi nedeniyle yeni bir süreç başlatıldı. FIFA, bize sorunu çözmemiz için 60 günlük süre verdi” dedi.

6 PUAN SİLME VE 2 YIL TRANSFER YASAĞI

Önümüzdeki 45 günlük sürede sorunu ortadan kaldırmak için çaba sarf ettiklerini belirten Kemal Büyükakın, “Aksi halde 6 Puan Silme Cezası ve 2 Yıl Transfer Yasağı Cezası ile karşı karşıya kalacağız. Bu nedenle el birliği ile bu sorunu çözmemiz gerekiyor” dedi.