Yeni başkan ve yöneticilerini arayan Balıkesirspor BALTOK’da Olağanüstü Genel Kurul, Cuma günü bir kez daha toplanıyor. Kırmızı-beyazlı kulübün çözüm bekleyen birçok sorununa ve kongreye sayılı saatler kalmasına rağmen henüz herhangi bir resmi adaylık açıklamasının yapılmaması camiayı kaygılandırıyor.

Ekonomik sorunların temelini oluşturduğu pek çok sıkıntıya rağmen Spor Toto 1. Lig 2018-2019 Sezonu’nu ligde tutunarak tamamlamayı başaran Balıkesirspor BALTOK, Cuma günü saat 16:00’da Karesi Alışveriş Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’da yeni yöneticilerini arayacak. Toplantının gerçekleştirilebilmesi için 307 delegeden en az 154’ünün katılımı gerekiyor.

31 Mart yerel seçimlerini ardından Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yönetim kurulunun aldığı karar gereği 9 Mayıs’ta Olağanüstü toplanan Balıkesirspor BALTOK genel kurulu, yönetime talip olan kimse çıkmaması nedeniyle seçim yapılamadan tamamlandı.

Bunun üzerine yasa gereği görevine devam etmek zorunda kalan kırmızı-beyazlı yöneticilerin önemli isimleri görevlerinden istifa ederek, Olağanüstü Genel Kurul’un 31 Mayıs’ta bir kez daha toplanması yönünde karar aldı.

Balıkesirspor Baltok’un Süper Lig’de mücadele ettiği sezon kadrosunda yer alan Nuno Andre Coelho’nun alacaklarının ödenmemesi nedeniyle FIFA tarafından 6 puanı silinen kırmızı-beyazlılar, 2 dönem transfer yasağı ile de gelecek sezon kaygısını derinden yaşıyor.

Bu tabloda gidilen kongreye saatler kala henüz herhangi bir ismin resmi olarak adaylık açıklaması yapmaması ise kırmızı-beyazlı camiayı fazlasıyla tedirgin ediyor.

Geçtiğimiz hafta bazı gazetelere ve sosyal medya paylaşımlarına yansıyan isimlerden Sinan Vardar’dan kırmızı-beyazlı taraftarlara teşekkür paylaşımı dışında herhangi bir ses çıkmadı. Başkan adaylığı için ismi zikredilen ve destek sağlamak için bir takım görüşmeler yapan Kadir Dağlı da çalışmalarında somut bir gelişme kaydedemedi.

EN CİDDİ GÖRÜNEN İSİM RAFET ÇETİNEL

Son günlerde Tamer Kanber gibi başkanlık için adı konuşulanlardan en ciddi olanı ise daha önce de Balıkesirspor BALTOK Kulüp Başkanı olarak görev yapan Rafet Çetinel olarak görünüyor. Sosyal medya hesabından yaptığı “Mevlam neylerse güzel eyler” paylaşımı kongre sürecine yorulan Rafet Çetinel’in yakın çevresine aday olacağını dile getirdiği öğrenildi.

Tüm bu belirsizlik ortamında geçen her saat ise kırmızı-beyazlı kulübün aleyhine işliyor. Yeni sezon öncesinde transfer yapabilmesi için Nuno Andre Coelho’nun alacaklarını ödeyip, transfer yasağını kaldırılması için süreci hızlandırmak zorunda olan Balıkesirspor BALTOK, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’dan beklenen yeşil ışığı ise bir türlü göremedi.

Balıkesirspor BALTOK’un transfer yapabilmesi için FIFA ile yaşanan sorunun çözümlenmesi yetmiyor. Geçtiğimiz sezon, kadroda yer alan oyuncuların büyük çoğunluğunun alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde işlem başlatıp, şehirden ayrılması da kırmızı-beyazlı kulübün handikapı olarak görünüyor.

GELECEK SEZON GELİRLERİ TEMLİK EDİLDİ

Nuno Andre Coelho’nun 762 bin Euro’luk alacağının 500 bin Euro’luk kısmını banka kredisi ile ödemeyi planlayan Balıkesirspor BALTOK’un 23 Nisan’da açıklanan rakamlar ile 2019-2020 Sezonu gelirlerini temlik ederek 8 milyon 378 bin 445 Lira kredi kullandığı göz önünde bulundurulduğunda ise kırmızı-beyazlı kulübün gelecek sezon Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek parası kalmıyor.

Buna rağmen mevcut oyuncu ve teknik heyetin yaklaşık 14 milyon Lira tutarındaki alacağının nasıl ödeneceği ise mali tabloyu içinden çıkılamaz bir hale getiriyor.

TRANSFER TEKLİFLERİ BAŞLADI

Diğer taraftan Yaz Transfer Dönemi’nin başlamasına sayılı günler varken, henüz kırmızı-beyazlı kulüple yollarını ayırmayan ve sözleşmesi devam eden oyuncuların isimleri de başka kulüplerle anılmaya başladı. Spor Toto 1. Lig’in yeni ekiplerinden Menemenspor’un Hırvat kaleci Andrija Vukovic ile transfer görüşmesi yaptığı iddia edildi.

CUMA GÜNÜ SAAT 16:00’DA

Bu tabloda Cuma günü saat 16:00’da Karesi Alışveriş Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak Olağanüstü Genel Kurul, yeterli sayının sağlanamaması halinde 7 Haziran Cuma günü aynı saatte bir kez daha toplanacak.