Geçtiğimiz sezon ilk 10 haftanın sonunda 15 puanla 5. sırada yer alan Balıkesirspor, bu sezonun aynı döneminde topladığı 10 puanla 14. sırada bulunuyor.

Her defasında Balıkesirspor’un kaliteli bir oyuncu kadrosu olduğunu tekrarlayan Giray Hoca da masal anlatmaya devam ediyor.

Giray Hoca, Giresunspor maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısına birkaç gazeteci arkadaşın katıldığını görünce, sebebini sormuş. Sahada oynanan oyunun sonuç vermediğine alıştığımız gibi Giray Hoca’nın söylemlerine de alışmış olmamız bu durumun en büyük sebebidir.

Basın mensuplarını karşısında bulan Giray Hoca, “İstediğimizde yenemeyeceğimiz takım yok. İstediklerimizi yapamadığımız da ise bizi yenecek takım çok” demeyi ihmal etmiyor.

Giray Hoca’nın bir alışılmış söylemi daha var ki “Bizim oyunumuz bu, Altay’a da Adanaspor’a da bunu oynadık. Giresunspor’a da İstanbulspor’a karşı da bunu oynayacağız” diyerek de hatasının büyüklüğünü ortaya koyuyor.

Siz, bir iş yapacaksınız, yaptığınız işin istediğiniz sonucu vermediğini göreceksiniz ama işinizi aynı şekilde yapmaya devam edeceksiniz. Sonuç ne olur, biliyor musunuz?

Bilmiyorsanız, ben yazayım, BATARSINIZ

İş, sizin ise ve batırmak istiyorsanız beni ilgilendirmez. Kendi bileceğiniz bir şeydir. Ama yaptığınız hatalarla birilerinin kurtarmak için çaba sarf ettiği Balıkesirspor’u batıracaksanız, orada duracaksınız.

Balıkesirspor, son 5 yılda ülke futbolunu zirvesi olan Süper Lig’i gördü. Orada tutunamadı ve geri döndü. Üzerine yaşanan ekonomik sorunlar, kar olarak kaldı ve kırmızı-beyazlı camia, her şeyi bir kenara koyup, bu sorunlara odaklandı.

Bu nedenle de sahada alınan sonuçlar ikinci planda kalmış olabilir ama bu durum, teknik heyet ve oyuncu karosuna yan gelip, yatma hakkı vermez.

Siz, işinizi en iyi şekilde yapacaksınız. Karşılığında da geç veya erken paranızı alacaksınız. İşinizi gerektiği gibi yapamıyorsanız da masal anlatmayı bırakıp gideceksiniz.

Her mikrofonu gördüğünüzde ‘Benim adım Hıdır, elimden gelen budur’ edasıyla “Böyle oynadım ve oynamaya devam edeceğim” diyerek tüy dikmeyeceksiniz.

Giray Bulak ile ekibinin oyun anlayışı ve sahaya sürdüğü oyuncu kadrosu iş görmediğine göre değişim şart olmuştur. Giray Hoca ve ekibiyle helalleşip, yeni rüzgarlara yelken açmanın zamanı gelmiştir. Bu süreçte kaybedilen her an yöneticilerin de karnını ağrıtır.

Her zaman gelen, gideni aratmaz. Hele ki bu tabloda aranacak bir şey olmadığına göre hiçbir şey kaybedilmez. Şu anda yapılacak değişiklik, birkaç ekstra maç kazanılmasını sağlayabilir. Bu da takımın moral motivasyonunu artırır.

Aksi halde ne mi olur?

Önceki haftalara göre çok daha zor maçlarının oynanacağı önümüzdeki haftalarda bu kafayla oynamaya devam edecek Balıkesirspor sıkıntıya girer. Devre arasında Eskişehirspor ve Elazığspor’un transfer tahtasını açma ihtimali de bu sıkıntıyı büyütür.