Son günlerde özellikle sosyal medyada yaşanan bilgi kirliliğine son vermeyi amaçlayan Balıkesirsporlu yöneticiler, taraftarla bir araya geldi. Kırmızı-beyazlı taraftarların sorularını da cevaplayan Balıkesirspor’un çiçeği burnunda başkanı Kadir Dağlı, transfer yasağından benzinlik projesine kadar birçok konudaki hedeflerini anlattı.

Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, Genel Kaptan Sezgin Dedeoğlu, Futbol Şube Sorumlusu Umut Kırtıl ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mert Diker, Balıkesirspor Tesisleri’nde düzenlenen buluşmada, taraftarların sorularını yanıtladı.

TRANSFER YASAĞI RESMEN KALKTI MI?

Transfer yasağında gelinen son noktaya açıklık getirerek sözlerine başlayan Başkan Dağlı, “Hepimizin bildiği Nuno Andre Coelho dosyası vardı. Bununla alakalı olarak gerekli ödemeler yapıldı ama sorun bununla tam olarak çözülmüş değil. Küme düşme riskimiz kalktı. Ancak transfer yasağının kalkmasıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan resmi bir yazı hala gelmedi” dedi.

ALACAKLI OYUNCULARLA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Beklenen yazının en kısa sürede kulübe ulaşacağı ümidiyle transfer tahtasını açabilmek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Kadir Dağlı, “Transfer tahtasında borcumuzun olduğu futbolcular var. Bunlar da çok önemli. Futbolculardan muvafakatname almaya çalışıyoruz. İkili ilişkilerle bunları çözmeye çalışıyoruz. Anlaşamadıklarımıza ‘Buraya sizin borcunuzu ödemeye geldik. Siz, bize muvafakatname vermezseniz biz bu borcu ödeyemeyiz’ dedik” şeklinde konuştu.

YENİ SEZON HEDEFİ; LİGDE TUTUNMAK

TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu’nda ligde tutunmak için mücadele edeceklerini dile getiren Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, takımın teknik patronu Ali Tandoğan yönetiminde bunu başaracaklarını söyledi.

Takımdan ayrılan oyuncular olduğunu buna rağmen kadrodaki birçok futbolcu ile yeniden anlaştıklarını söyleyen Başkan Dağlı, “Bu sezon, ligde kalmak adına mücadele edeceğiz. Federasyondan gelecek yazıya göre futbolculardan alacağımız muvafakatnameler ve ödemelerin durumuna göre de transfer yapmak istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız yaptık” dedi.

TRANSFER LİSTESİ HAZIR

Hazırda bir transfer listeleri olduğunu ifade eden Başkan Dağlı, “Hocamız ve takım kampın ikinci etabına çıktılar. Alt yapıdan gelen futbolcularımız vardı hocamız onların bir kısmını tekrardan karoya dahil etti. Ama biraz yetersiz bulduğu oyuncuları burada bıraktı. Kadromuzda bir düşüş oldu ama Ali Tandoğan hocamız da bu zorlukları bilerek gelmişti” şeklinde konuştu.

“OLUMLU YANITLAR ALIYORUZ”

Bu arada bir takım ziyaretler yaparak şehrin desteğini sağlamaya çalıştıklarını belirten Kadir Dağlı, “Esnaf, fabrika, siyasi parti ve basın ziyaretleri yapıyoruz. Gezme amacımız tamamıyla kulübe destek olma çağrısı. Yüksek tutarlarda para toplamamız mümkün değil ama gittiğimiz zaman, ufak rakamlarda destek oldular. Olumlu yanıtlar alıyoruz. Makamda oturarak kimse bize gelmiyor” dedi.

HADİSE KONSERİNİN DETAYLARI

Balıkesirspor’a kaynak sağlamak için düzenlenecek Hadise konseri ile ilgili de bilgi veren Başkan Dağlı, konserden yaklaşık 1 milyon Lira gelir elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Dağlı; “Hadise konseri düzenliyoruz. Konseri Balıkesirspor’a destek amacıyla yapıyoruz. İlker Ayrık da programa katılacak. Hadise konseri için 500 bin TL gibi bir gider olacak. 15-20 bin civarında bilet satmayı planlıyoruz. 1 buçuk milyon Lira gelir bekliyoruz. Kazancımız da yaklaşık bir milyon Lira olacak” dedi.

AKAR DOSYASINDA SON DURUM

Her defasında farklı rakamlar konuşulduğu için kafaları karıştıran Akar İnşaat’a olan borç miktarına da açıklık getiren Kadir Dağlı, “Mustafa Akar’a şu anda 14 buçuk milyon Lira borcumuz var. Federasyonun bize yıllık verdiği para da yaklaşık 14 buçuk milyon Lira. Nuno Andre Coleho’ya yaklaşık 7 milyon Lira ödeme yaptık. 14 buçuk milyon Lira bütçeniz var, 7 milyon TL tek bir futbolcuya ödedik” dedi.

2019-2020 Sezonu için Türkiye Futbol Federasyonu’nda gelecek paranın 7 milyon Lira kaldığının altını çizen Kadir Dağlı, “Federasyon, bu parayı bize tek seferde göndermiyor. Kasım ayından sonra bu parayı bize taksitler halinde göndermeye başlıyor. Bizim şu anda federasyondan alacağımız para 7 milyon TL ama Akar’a borcumuz 14 buçuk milyon TL. Mustafa Ağabey’e dedik ki kredi çekelim sana borcu ödeyelim ama bu sefer de banka kredi vermiyor” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek paranın Akar İnşaat’a olan borcu karşılamadığını hatırlatan Kadir Dağlı, “Biz başkan olduğumuzda Mustafa Akar’a gitseydik borcumuzu ödeyip önümüz açılacaktı. Biz, Mustafa Akar’a ‘Ne bu para burayı kurtarıyor, ne de bu parayı burası kurtarıyor. En güzeli sen paranı taksit taksit almaya devam et’ dedik” şeklinde konuştu.

BENZİNLİK PROJESİ VE ESNAF PAKETİ

Benzinlik projesinin hayal olmadığını ve ciddi bir şekilde hazırlandıklarını belirten Başkan Dağlı, esnaf paketi oluşturarak kulübe ekstra gelir sağlamak için çalışacaklarını söyledi.

Benzinlik projesi için derslerini ciddi bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Kadir Dağlı, “Benzinlik projemiz hayal değil. Valimiz ile Büyükşehir Belediye Başkanımızın önüne dosyayı koyduk. Bizleri kırmadılar. Balıkesirspor’a kalıcı bir yatırım yapmak için onay verdiler. Evrak işlemleri sürüyor. Balıkesirspor Kulübü’nün bir benzinliği olacak. İyi cirolar elde edeceğiz. Gelir direk kulübe kalacak. Benden sonra gelecek başkana hazır bir yer bırakacağız. İşlemler bittikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Esnaf paketi ile gelir elde etmeyi planladıklarını ifade eden Başkan Dağlı, “Şehirde bir ekip oluşturacağız. Taraftarlardan destek isteyeceğim. Bu paketin içerisinde kupa, atkı, bayrak, kalem, çakmak, para tabağı gibi ürünlerimiz var. Bunu 100 Lira’dan Balıkesir merkezde esnaflarımıza satacağız. Bütün esnafımıza örgü atkı ve bayrak vereceğiz. Bu parayı da bağış olarak alacağız. Bir satış ekibi oluşturacağız. Valilikten gerekli izinler alındı. Ürünlerin gelmesini bekliyoruz. Her esnafın bize destek vermesini istiyorum” dedi.

SPONSOR ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

İsim ve forma sponsorluğu konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirten Kadir Dağlı, Atatürk Stadyumu reklam ihalesini de almak istedikleri söyledi.

Atatürk Stadı’nın reklam ihalesi için evraklarını hazırladıklarını belirten Başkan Dağlı, “Balıkesirspor olarak ihaleye gireceğiz ve alacağız. Bunun en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum. Formaya reklam konusunda görüşmelerimiz oldu. Ön reklamı için bir yağ firması ve altın firmasıyla görüşüyoruz. İsim sponsorluğu konusunda görüşmelerimiz halen sürüyor. Su firması görüşmeleri var. Bununla ilgili olarak yazışmalar da sürüyor” dedi.